fbpx
Ana sayfa » Blog » SAT Subject Tests – Matematik Bölümü Hakkında Önemli Bilgiler

SAT Subject Tests – Matematik Bölümü Hakkında Önemli Bilgiler

Yurt dışında eğitim almak istiyorsanız, SAT Subject Tests akademik bilgilerinizi kanıtlamanız için büyük bir öneme sahip. Başvuru yapacağınız bölüme uygun…

19 Temmuz 2017

SAT Subject Tests

Yurt dışında eğitim almak istiyorsanız, SAT Subject Tests akademik bilgilerinizi kanıtlamanız için büyük bir öneme sahip. Başvuru yapacağınız bölüme uygun olarak farklı alanlarda gerçekleşen Subject Tests arasında en önemlilerinden biri de matematik. Pek çok farklı bölüme giriş yapmak için önemli bir başvuru dokümanı olan SAT Subject Tests Math sonuç belgesi, rakipleriniz arasında öne çıkmanızı sağlayacak.

SAT Subject Tests arasından matematik sınavı, binlerce başvuru arasından sizinkinin öne çıkmasına ve bilim, teknoloji, mühendislik, ekonomi gibi alanlara olan ilginizi kanıtlamanıza yardımcı oluyor. Matematik sınavı Level 1 ve Level 2 olmak üzere iki farklı bölümde gerçekleştiriliyor.

Subject Tests Matematik Level 1

Matematik Level 1 testi, cebir ve geometri de dahil olmak üzere, üniversite hazırlık matematiği açısından edindiğiniz bilgileri değerlendirir. Bu derslerde başarılı olduğunuzu düşünüyorsanız, bu sınava girerek lise notlarınızı destekleyebilirsiniz. Böylece matematik temelli çalışma programlarını (bilim, teknoloji, mühendislik, ekonomi vb.) takip etme konusuna ilgi olan ilginizi kanıtlama şansı bulursunuz.

Level 1 matematik sınavı, Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Mayıs ve Haziran aylarında gerçekleştiriliyor. 60 dakika süren sınav boyunca hesap makinesi kullanımına izin verilerek toplam 50 soru çözmeniz gerekiyor.

SAT Subject Tests

Subject Tests Matematik Level 2

Matematik Level 2 testi, trigonometri ve temel fonksiyonların (precalculus) eklendiği Matematik Seviye 1 testiyle aynı materyali içerir. Bu konularda başarılıysanız bu sınava girmenizi öneririz. Sınav sonunda iyi bir performans sergilerseniz, yeteneklerinizi vurgulama ve üst düzey matematik bilgi ve ilginizi başvuru yaptığınız okula kanıtlayabilirsiniz. Üstelik uluslararası standartlarda bir sınav olduğu için lise eğitimini hangi okulda ya da ülkede aldığınıza bağlı dezavantajları ortadan kaldırmış olacaksınız.

Level 2 matematik sınavı, Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Mayıs ve Haziran aylarında gerçekleştiriliyor. 60 dakika süren sınav boyunca hesap makinesi kullanımına izin verilerek toplam 50 soru çözmeniz gerekiyor.

Bu iki sınav arasında hangisine girmeniz gerektiğine karar vermekte zorlanıyorsanız okulunuzun rehberlik bölümünden ya da profesyonel danışmanlık ofislerinden destek alabilirsiniz. Bu aşamada becerilerinizi ve beklentilerinizi gerçekçi bir şekilde değerlendirdiğinizden emin olmanızı öneririz.

İlginizi çekebilecek diğer makaleler…

Genel Merkez

Büyük Bebek İnşirah Yokuşu No: 65 Bebek/Beşiktaş/İstanbul

E-Posta  

info@abaedu.com

Telefon 

0 (212) 287 86 06

Contact Us

9 + 11 =

Whatsapp

Sor
Ara
Menu
AbaEğitim Bültenine Abone Olun

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

Aydınlatma Metnini okudum, e-posta adresimin bülten üyeliği kapsamında 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlenmesini ve e-posta almayı kabul ediyorum.

Aboneliğiniz başladı!

Pin It on Pinterest