SAT Dersleri

SAT Dersleri

Yurtdışındaki prestijli üniversitenin lisans bölümlerinde eğitim almak isteyenler için, SAT dersleri büyük bir önem taşımaktadır. Tamamı Boğaziçi Üniversitesi mezunu olan ABA Eğitim uzmanlarından alacağınız 60 dakikalık birebir dersler ile SAT sınavına en iyi biçimde hazırlanabilirsiniz. 10 yıllık deneyimi ile farkını ortaya koyan ABA Eğitim’in, bireysel dersler için uygun şekilde tasarlanmış çalışma ortamında rahat ve verimli bir hazırlık süreci yaşayabilirsiniz.

SAT Ne İşe Yarar?

SAT (Standardized Aptitude Test); akademik bilgi ve beceri düzeyinizi uluslararası düzeyde kanıtlayabilmenizi sağlayan önemli bir sınavdır. Dünyanın en iyi üniversitelerinden lisans eğitimi alarak, kariyerinize güzel bir başlangıç yapabilmek istiyorsanız; SAT sınavına disiplinli ve yoğun bir biçimde çalışmanız yararınıza olacaktır. En az 5 senedir ders vermekte olan ve ileri düzeyde İngilizce bilgisine sahip ABA Eğitim uzmanlarından alacağınız dersler ile SAT sınavında istediğiniz başarıyı yakalayabilirsiniz.

Ağırlıklı olarak liseden yeni mezun olmuş olan öğrencilerin ya da lise son sınıf öğrencilerinin girdiği sınav; SAT Reasoning Test ve SAT Subject Test olarak adlandırılan iki ayrı kategoride gerçekleştirilmektedir. Her kategori bilgi düzeyini ve yorum yeteneğini farklı yönlerden ölçmektedir. ABA Eğitim’in deneyimli uzmanları eşliğinde, 3 ya da 4 kişilik gruplar halinde daha önceki sınavlarda çıkmış soruların çözümünü yaparak sınavlara eksiksiz bir biçimde hazırlanabilirsiniz.

SAT Reasoning Test öğrencilerin sayısal ve sözel alanlardaki temel bilgi ve becerilerini ölçmektedir. SAT Subject Test ise ilgi duyduğunuz belirli akademik alanlara yönelik bir testtir. 2016 yılında yenilenen SAT sınavında artık ezber yerine yorum ağırlıklı soru tiplerine daha fazla önem verilmektedir. Gireceğiniz sınavlara uygun bir çalışma stratejisi geliştirmek için, ders saatlerini sizin uygun olduğunuz zaman dilimlerine göre ayarlayan ABA Eğitim kurumunu rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Başvuru Sürecinde Aba Eğitim Farkı

Başvuru sürecinde de en büyük destekçiniz olacak ABA Eğitim, SAT sınavına her açıdan hazır olabilmenizi sağlayacaktır. ABA Eğitim’de; WhatsApp aracılığıyla sorularınızı uzmanlarımıza iletebilir ve denem sınavları ile SAT derslerinin içeriğine en iyi şekilde hakim olabilirsiniz. ABA Eğitim’in nitelikli kadrosundan alabileceğiniz Math, Biology ve P-Sat gibi SAT dersleri ile sınavlardan yüksek puanlar alarak ayrılmayı başarabilirsiniz.