Rhode Island School of Design ( RISD) Başvuru Süreci

Rhode Island of School of Design

Rhode Island School of Design, 1877 yılında Providence, RI’da kurulmuş, kar amacı gütmeyen özel bir üniversitedir ve ABD’deki ilk sanat ve tasarım okullarından biridir. Dünyanın dört bir yanından yaklaşık 2.480 öğrenci, 19 farklı alandan seçtikleri güzel sanatlar ve  mimarlık alanında lisans veya yüksek lisans derecelerini  RISD’de (RIZ-dee ”olarak telaffuz edilir),  stüdyo temelli eğitimden faydalanarak yapabilirler. Her yıl 5.800’den fazla çocuk ve yetişkin RISD | CE kursları ile geliştirilmiş stüdyo tesislerimize erişebilir.

Rhode Island of School’a başvuru süreci

Dünyanın hemen hemen her yerinden RISD’e gelen öğrenciler meraklı, yaratıcı ve umut vaad eden düşünür bireylerdir. Fakültelerde eğitim öğretim görürken bir yandan birbirlerine meydan okuyarak birbirlerinden ilham alırlar, bir yandan da lider sanatçıları ve tasarımcılardan öğrenirler. Eğer siz de bu  eşsiz öğrenme topluluğunun bir parçası olmakla ilgileniyorsanız, RISD’ın Admission Team’ı ile irtibata geçmek için en kısa zamanda websitesini ziyaret edin.

Erken başvurular kasım ayının 1’inden itibaren başlar. Erken başvuruda bulunursanız ve kabul edilirseniz okula erkenden başlama şartını taahhüt etmiş oluyorsunuz. Başvururken lütfen bu tür şartları göz ardı etmeyin. Erken başvurular (early desicions) için burs başvurusu ise 15 kasımda sona eriyor.

1 şubatta ise normal dönemde başlamak üzere başvurabilirsiniz. Normal başvuru (regular admissions) sonuçları mart ayının 3. Haftasında açıklanıyor. 15 şubata kadar ise normal başvuru süreci için burs başvurunuzu yapmış olmanız gerekir.

Başvuru belgeleri

Common application tamamlayarak RISD başvuru sürecinizi başlatır ve yönetirsiniz. Bu hizmeti kullanmak için 60 $ tutarında iade edilmeyen bir başvuru ücreti alınır. Başvuru için uygun görülen öğrenciler bu ücret için feragat başvurusunda bulunabilirler.

Diğer başvuru belgeleri ise; akademik transkript, SAT veya ACT, İngilizce dil yeterliliği belgesi, SlideRoom’da common application üzerinden yükleyeceğiniz bir portfolyo, maksimum 650 kelime olan bir yazı örneğiniz, bir adet tavsiye mektubu. 

Son olarak ise size verilen bir ödevi yine common application sistemi üzerinden yüklemeniz gerekmektedir. Bu ödevi “error”, “verify” veya “forge” kavramları üzerinden yapacaksınız. Detaylı bilgi için okulun websitesini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Rısd’de Öğrenci Hayatı

Öğrenciler, kampüsteki yemek mekanlarında sunulan organik, yerel kaynaklı malzemelerde yapılan lezzetli yemeklerin tadını çıkarırlar. Tipik yurt yaşamından bir adım öteye geçmeyi arzuluyorsanız, RISD  sanat ve tasarım öğrencilerinin bireysel ihtiyaçlarını karşılamak üzere konutla ilgili bir dizi seçenek sunuyor.

References

https://www.risd.edu/

Share this post

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

Aba Yurtdışı Eğitim Danışmanlık bültenine abone olduğunuzda yurtdışında lisans eğitimi, master, doktora eğitimi, dil ve yaz okulları ile ilgili makaleler mail adresinize gelir. Hemen kayıt olun.

Aboneliğiniz başladı!