fbpx
Ana sayfa » Blog » Pandemi döneminde Online Eğitimlere Katılmalı Mıyım?

Pandemi döneminde Online Eğitimlere Katılmalı Mıyım?

Birçok öğrencinin evlerinden eğitimine devam ettiği şu dönemde, online eğitimler çok daha fazla talep görmeye başladı. Yurtdışında birçok ülkede çok…

21 Mayıs 2020

Birçok öğrencinin evlerinden eğitimine devam ettiği şu dönemde, online eğitimler çok daha fazla talep görmeye başladı. Yurtdışında birçok ülkede çok sık kullanılan bu sistem, Türkiye’de de sıkça kullanılıyor. Şu dönemde bizde, online eğitimlerimizle öğrencilerimizi hem bu sisteme adapte etmek, hem de yurtdışında eğitiminin avantajları konusunda öğrenci ve velilerimizi bilgilendiriyoruz.

Pandemi döneminde internet üzerinden eğitim alabileceğiniz birçok online dersler mevcut. Bu derslere aktif bir şekilde katılmanız, bu sistemi daha iyi kavramanız ve eğitim sürecinizde yapılması gerekenler hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır. Burada önemli olan nokta, pandemi sonrasında eğitiminize ara vermemiş ve süreçten olabildiğinde az etkilenmiş bir biçimde yola devam etmektir. Bu süreçte biz, eğitimlerimizle öğrencilerimize ve velilerine süreci nasıl yönetmeleri gerektiği konusunda, üniversite sınavına girecek öğrencilerin psikolojik açıdan süreci yönetmeleri konusunda, yurtdışındaki üniversitelerin kayıt tarihleri ve başvuru süreçleri hakkında ve eğitimini almak istediğiniz bölümler ve hangi ülke, hangi üniversitelerde o bölümlerin daha değerli olduğu gibi konularda öğrencilerimizi aydınlatıyorum.

Bu sebeple, online eğitimler bizlere süreci yönetme konusunda ve özellikle iletişimimizin kısıtlı olduğu şu dönemlerde bilgi akışını kesmeden birbirimize destek verebildiğimiz oldukça faydalı bir sistemdir. Pandemi dönemiyle birlikte Türkiye’de online eğitime geçen üniversite ve liselerin sayısı gittikçe artıyor. Bu durumda, bizleri bu okullar hakkında daha detaylı ve güvenilir bilgiler edinmeyi ve sizlere aktarmamızı sağlıyor.

Yurtdışında birçok üniversitede online eğitimler mevcut. Bu süreçte hiçbirinin başvuru ve alımlarında etkilenme yaşanmadı. Bazı okullarda yaşanan eğitime ara verilmesi veya ertelenmesi gibi durumlar söz konusu oldu. Ancak online eğitime hızlıca geçilmesiyle birlikte öğrenciler eğitimlerine kaldıkları yerden devam ediyorlar. Bu süreçte, başvuruları ertelenen okullarda oldu ancak birçoğu artık başvuru kabul ediyor. Online başvuruların tarihleri ve başvuru süreçleri hakkında bize ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer makaleler…

Genel Merkez

Büyük Bebek İnşirah Yokuşu No: 65 Bebek/Beşiktaş/İstanbul

E-Posta  

info@abaedu.com

Telefon 

0 (212) 287 86 06

Contact Us

13 + 2 =

Whatsapp

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

Aydınlatma Metnini okudum, e-posta adresimin bülten üyeliği kapsamında 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlenmesini ve e-posta almayı kabul ediyorum.

Aboneliğiniz başladı!

Pin It on Pinterest