fbpx
Ana sayfa » Yurtdışı Eğitim Bursları » Oxford Üniversitesi Bursları

Oxford Üniversitesi Bursları

Dünyanın en enternasyonel okullarından biri olan Oxford Üniversitesi bünyesinde 150’ye yakın farklı ülkeden öğrenci barındırıyor. Bu topluluğunu %17’si lisans öğrencilerinden…

9 Nisan 2019

Oxford Üniversitesi Bursları

Dünyanın en enternasyonel okullarından biri olan Oxford Üniversitesi bünyesinde 150’ye yakın farklı ülkeden öğrenci barındırıyor. Bu topluluğunu %17’si lisans öğrencilerinden oluşurken geri kalanı yüksek lisans ve doktora öğrencilerinden oluşuyor.

Her yıl Türkiye’den de hatırı sayılır başvuru olan Oxford’un yüksek lisans öğrencilerine sunduğu burs olanaklarını inceledik. Lisansa göre yüksek lisansta daha fazla öğrenci kabul eden okulun yüksek lisans burs yelpazesi de aynı oranda lisans eğitimine göre daha geniş. Bu yazımızda çeşitli kaynakların Oxford Üniversitesi’ne başvuruda bulunan enternasyonel öğrenciler için sunduğu burs olanaklarına göz atıyoruz.

Simon and June Li Undergraduate Bursu

Simon ve June Li tarafından başlatılan bu burs aralarında Türkiye’nin de bulunduğu belirli ülkelerden gelen lisans öğrencilerine yönelik. Sınırlı sayıda öğrenciye sağlanabilen bu bursun kriterleri zorlayıcı ancak kapsamı da bir o kadar geniş. Tıp Fakültesi hariç tüm bölümleri kapsayan Simon and June Li bursu lisans eğitimi boyunca öğrencinin tüm ders ücretlerini karşılıyor. Aynı zamanda öğrencinin yaşam masraflarını da karşılamaya yönelik destekte bulunuyor. Bursa kabul olan öğrencilerden yıllık bir rapor yazmaları talep ediliyor.  Öğrenci bu rapora akademik ve sosyal aktiviteleri ile kaydettiği ilerlemeleri dahil ediyor.

Reach Oxford Bursu 

Reach Oxford Scholarship, üniversitenin gelişmekte olan ülkelerin öğrencilerine tanıdığı bir olanak. Kabul kriterleri arasında öncelikli olarak yüksek akademik başarı ve finansal destek ihtiyacının varlığı yer alıyor. Burs, 4 yıllık eğitim ücretini, yaşam masraflarını ve yılda bir kereye özel olmak şartıyla gidiş-dönüş uçak bileti masraflarını karşılıyor. Yıllık rapor talebi bu bursa tabi olan öğrenciler için de geçerli.

Clarendon Bursları

Bu burs için ilk kriter yüksek lisans programına yeni başlıyor olmak. Özel bir form doldurmaya gerek kalmadan sadece burs almak istediğiniz ilgili derslere zamanında kaydolarak adaylar listesine girebiliyorsunuz. Program hem İngiltere hem de diğer ülkelerden gelen öğrencilere açık. Adayların belirlenme sürecinde gerekli olan kriterlerden biri 4 üzerinden en az 3.7 not ortalamasına sahip olmak ya da yüksek lisans seviyesinde başarılı bir akademik transkripte sahip olmak. Hatta Oxford Üniversitesi bursu tanıttığı resmi sayfasında başarılı bir yüksek lisans performansının yüksek bir lisans not ortalamasından daha önde olabileceğini de belirtiyor.

Üniversite bunların dışında da öğrencinin başvurduğu bölüme, akademik başarısına ve ülkesine göre çeşitlenen burs imkanları da sağlıyor. Kitap, barınma gibi kısmi burs imkanları da ayrıca mevcut.

Kaynak

İlginizi çekebilecek diğer makaleler…

Genel Merkez

Büyük Bebek İnşirah Yokuşu No: 65 Bebek/Beşiktaş/İstanbul

E-Posta  

info@abaedu.com

Telefon 

0 (212) 287 86 06

Contact Us

9 + 3 =

Whatsapp

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

Aydınlatma Metnini okudum, e-posta adresimin bülten üyeliği kapsamında 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlenmesini ve e-posta almayı kabul ediyorum.

Aboneliğiniz başladı!

Pin It on Pinterest