fbpx
Ana sayfa » LNAT Dersleri
LNAT Dersleri

LNAT Dersleri

LNAT (The Law National Aptitude Test) sınavı, hukuk alanındaki bilgi seviyenizi ölçmekten ziyade hukuk eğitimi alabilmek için gereken yetkinliklere sahip, nitelikli adayların seçilmesine yönelik yapılan bir sınavdır. Analiz, sentez, tez, yorumlama ve muhakeme yeteneklerine odaklanan bu test, İngiltere ve ABD’de hukuk, ekonomi, kamu yönetimi gibi bölümlerde eğitim almanız için önemli bir adımdır.

LNAT sınavı iki kısımdan oluşmaktadır. Birinci kısım olan metine dayalı çoktan seçmeli sınavda, bilgisayar ekranında okuduğunuz metin ile ilgili soruların cevaplanması beklenmektedir. Toplam 42 sorudan oluşan bu sınavda 12 tane okuma parçası vardır. Bu bölüm için 95 dakika verilmektedir. Metne dayalı testin çoktan seçmeli bölümünün puanları bilgisayar tarafından kontrol edilmekte ve 42 üzerinden bir LNAT skoru oluşturulmaktadır. Bu kısım için çıkan soru tiplerine aşina olmanız ve pratik yapmanız gereklidir. Dersin gereklerine uygun ve tam donanımlı sınıflarda, 60 dakikalık ders süresi boyunca yakaladığınız aktif öğrenme ortamı sınavdaki başarı şansınızı artıracaktır. Bunun yanında, ABA Eğitim’de belirli aralıklarla yapılan deneme sınavlarıyla, öğrendiklerinizi pekiştirebilir, hedeflediğiniz LNAT skorunu elde edebilirsiniz.

LNAT sınavının ikinci kısmında, öğrencilere verilen 3 konudan birini seçerek kompozisyon(essay) yazmaları istenmektedir. 40 dakika içinde verilen konuyu yorumlayıp sonuca ulaşmanız beklenen Essay bölümünün, LNAT skoruna herhangi bir katkısı olmamaktadır; ancak skorunuzla beraber gönderilen bu kompozisyon üniversitelerin ilgili bölümlerine kabul edilmenizde önemlidir. İleri derecede İngilizce okuma ve yazma becerisi gerektiren LNAT sınavlarına, ABA Eğitim’in tamamı Boğaziçi Üniversitesi’nde öğrenimini tamamlamış uzman kadrosundan alacağınız birebir dersler ile en iyi şekilde hazırlanabilirsiniz.

Eğitimde 10 yıllık deneyime sahip ABA Eğitim, öğrenmenin sürekli olduğu vizyonuyla hizmet vermektedir. 3 ya da 4 kişilik gruplar halinde yapılan soru çözümleriyle hâkim olmadığınız konuları tespit edebilir, çalışma programınıza uygun şekilde planlanan derslerle eksiklerinizi kapatabilirsiniz. Öğrenmenin sınıflarla sınırlı kalmadığı ABA Eğitim’de, günlük çalışma rutininizde aklınıza takılan soruları WhatsApp üzerinden eğitmenlerimize iletmeniz de mümkün. İngiltere’deki University of Oxford, University of Glasgow ve SOAS (University of London) başta olmak üzere birçok prestijli üniversitenin ilgili bölümlerine kabul almanızda önemli bir yeri olan LNAT sınavına hazırlanırken ABA Eğitim, sizin için en güvenilir adrestir.

 

 

 

Formu Doldurun Biz Sizi Arayalım

Genel Merkez

Büyük Bebek İnşirah Yokuşu No: 65 Bebek/Beşiktaş/İstanbul

E-Posta  

info@abaedu.com

Telefon 

0 (212) 287 86 06

Contact Us

2 + 2 =

Whatsapp

Pin It on Pinterest