fbpx
Ana sayfa » İngiltere'de Eğitim » Durham Üniversitesi Nasıl Bir Eğitim Sistemine Sahip?

Durham Üniversitesi Nasıl Bir Eğitim Sistemine Sahip?

Üniversite 1832 yılında kurulmuş köklü bir üniversitedir. Durham Üniversitesi iki farklı kampüs şeklinde eğitim vermektedir. Üniversite 16 farklı kolejden ve…

9 Ocak 2021

aba-egitim-durham-universitesi-nasil-bir-egitim-sistemine-sahip

Üniversite 1832 yılında kurulmuş köklü bir üniversitedir. Durham Üniversitesi iki farklı kampüs şeklinde eğitim vermektedir. Üniversite 16 farklı kolejden ve çok çeşitli bölümlerden meydana gelmektedir. Lisans programlarına hazırlık aşamasında öğrenciler için hazırlık bölümü bulunmaktadır. Durham Üniversitesi bölümleri ile üniversite, farklı programlar sunma konusunda öğrencilere çok sayıda seçenek sunmaktadır.

Lisans eğitimi için 174 programdan daha fazla lisans bölümü yer almaktadır. Bu çeşitlilik, lisansüstü eğitimlerde de kendini göstermektedir. Üniversitede yüksek lisans programı için 291 farklı alan mevcuttur. Doktora programı içinse 89 alan bulunmaktadır. Üniversitede eğitim alan öğrencilerin %70’i lisans eğitiminde okuyan öğrencilerdir.

Durham Üniversitesi Yüksek Lisans Programı Nasıldır?

Üniversitede eğitim alan toplam öğrenci sayısının %27’si yüksek lisans programlarında kayıtlıdır. Üniversitedeki bölümlere göre eğitim ücretlerinin değiştiği görülmektedir. Ortalama olarak bir cevap verilecek olursa Durham Ücretleri 9.250 ile 20.500 Sterlin arasında değişiklik göstermektedir. Üniversitenin araştırma konularında dikkat çeken bir üniversite olduğu görülmektedir.

Üniversitenin teknolojik imkanları yüksektir. 7 gün boyunca açık olan bir kütüphane ile öğrencilere kesintisiz hizmet sunmaktadır. Üniversitede 2000’den daha fazla sayıda kişisel bilgisayar bulunmaktadır. Öğrencilerin sosyal aktivitelere katılmaları için üniversite bünyesinde spor ve sanat grupları vardır. Durham Üniversitesi 2020 yılında Times Higher Education tarafından yapılan dünya sıralamasında 149.sırada yer bulmuştur. Üniversitenin uluslararası öğrenci oranı %31’dir.

Durham University İçin IB Gereksinimi Nedir?

Durham University IB diploma programına önem veren bir üniversitedir. Öğrencilerden 38 IB puanı istemektedir. Durham abd okulları için istenen TOEFL’un yanı sıra IELTS dil yeterliliğini de dikkate almaktadır. TOEFL için 100 puan, IELTS için de 7 puanlık bir ortalama kabul dereceleri bulunmaktadır.

SAT sınavları söz konusu olduğunda öğrencilerin 1300 SAT puanına sahip olmaları önerilebilir. Durham university masters bölümü kabullerinde dil yeterliliği ve diğer sınav puanlarının değişiklik gösterebileceği unutulmamalıdır. Durham Amerika dışında eğitimi düşünen öğrenciler için Birleşik Krallık’ta önemli sayılan üniversiteler arasında yer almaktadır.

Durham Üniversitesi hakkında detaylı bilgi edinmek için aba Eğitim ile iletişime geçebilirsiniz. Yurt dışında eğitim almak için gerekli olan sınavlara hazırlanmak için aba Academy’den destek alabilirsiniz. Güncel konularda bilgilendirici videolara erişmek için Doç. Dr. Gamze Sart YouTube kanalına abone olabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer makaleler…

Genel Merkez

Büyük Bebek İnşirah Yokuşu No: 65 Bebek/Beşiktaş/İstanbul

E-Posta  

info@abaedu.com

Telefon 

0 (212) 287 86 06

Contact Us

10 + 1 =

Whatsapp

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

Aydınlatma Metnini okudum, e-posta adresimin bülten üyeliği kapsamında 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlenmesini ve e-posta almayı kabul ediyorum.

Aboneliğiniz başladı!

Pin It on Pinterest