AP Hazırlık ile Yüksek AP Skoru

AP Hazırlık ile Yüksek AP Skoru

AP programı kolej ve lise öğrencilerinin üniversiteye hazırlık aşamasında gördüğü derslerin oluşturduğu bir programdır. AP programları diğer akademik hazırlık programlardan oldukça farklıdır çünkü AP hazırlık programında görülen dersler, üniversite kazanıldığı zaman bazı derslerden muafiyet sağlar, yani aynı derslerin tekrar tekrar alınmasına gerek yoktur. Hatta AP

AP Hazırlık

programı sayesinde çift anadal yapmak da son derece kolaylaşır.

AP programı daha lisedeyken öğrencilere üniversite seviyesinde eğitim vermektedir. Lisede alınan temel düzeyde dersler sayesinde de üniversitede birçok dersi almaktan muaf olunuyor.  Bu sayede lisans eğitiminizi 1 ya da 2 dönem erken bitirerek hem zamandan hem de eğitim giderlerinizden tasarruf etmeniz söz konusu. AP programı sayesinde üniversitedeki ders sistemine daha kolay adaptasyon sağlanmakta ve bu sayede öğrencilerin üniversiteye uyumu artmaktadır.

AP Hazırlık Programlarının Avantajları

AP sürecini başarıyla tamamlayan bir öğrenci, sahip olduğu bilgi AP sınavlarından alacağı yüksek notlar sayesinde yurtdışındaki seçkin üniversitelere başvuruda diğer öğrencilere göre çok daha avantajlı durumda olur.

Ap Hazırlık

AP programında öğrenciler 30 dan fazla ders arasından seçim yaparak AP sürecine başlamaktadır. Bu dersleri aldıktan sonra girdikleri AP sınavında  elde ettikleri puanlar sayesinde yurtdışındaki üniversitelere yaptıkları başvurularda avantaj elde etmektedirler. Bu dersler sayesinde henüz lisede okuyan öğrencilerin düşünen, aktif, katılımcı ezbercilikten uzak birer birey olarak yetişmeleri sağlanmaktadır.

AP Hazırlık Programlarına Kimler Katılabilir?

Lise öğrencilerinin, okullarında verilen AP programına katılabilmesi için derslerinde başarılı olmaları gerekir. Belli bir not ortalamasının altında olan öğrenciler AP programına kabul edilmezler.

Bununla birlike, öğrencinin okumakta olduğu lisede AP hazırlık programı uygulanmıyorsa, uygulanan AP hazırlık programı yetersiz geliyorsa ya da not ortalaması AP hazırlık programına katılmak için yeterli değilse öğrenci okul dışındaki AP programları sayesinde AP sınavlarına hazırlanablir.

 

Ayrıntılı bilgi için: apstudent.collegeboard.org

İhtiyaç ve eksiklerinize göre hazırlanacak AP hazırlık derslerimiz hakkında bilgi almak içimn aşağıda yer alan formu doldurabilirsiniz: