fbpx
Ana sayfa » Eğitim » Açık Bilgilendirme Günü ile Geleceğinize Randevu

Açık Bilgilendirme Günü ile Geleceğinize Randevu

Open Day ya da diğer bir adı ile Açık Bilgilendirme Günü Doç. Dr. Gamze Sart tarafından online olarak gerçekleştirilen bir…

21 Aralık 2020

aba-egitim-acik-bilgilendirme-gunu-ile-geleceginize-randevu

Open Day ya da diğer bir adı ile Açık Bilgilendirme Günü Doç. Dr. Gamze Sart tarafından online olarak gerçekleştirilen bir etkinliktir. Her cumartesi günü saat 18.00’da düzenlenen bu Zoom etkinliği ile öğrenciler ve aileleri üniversite, eğitim, meslek seçimi ya da lise dönemleri gibi konularda bilgilendiriliyor. Pandemi sürecinden önce öğrencilerimizi ofisimizde ağırlayarak düzenlediğimiz bu ücretsiz etkinlik pandemi yüzünden son dönemlerde online ortama taşınmıştır.

Açık Bilgilendirme Günü Neden Yapılıyor?

Open Day etkinliği ile Doç. Dr. Gamze Sart öğrencilerin ya da velilerin akıllarında kalan soruları gidermek için düzenleniyor. Bu sayede öğrenciler ve veliler sonraki eğitim seviyelerine geçtiklerinde çok daha bilinçli olarak adım atabiliyor. Ayrıca Open Day öğrencilerin gelecekte atacakları adımları planlayıp düzene soktuğu için bu etkinliğe Geleceğe Randevu olarak da bakılabilir. Üstelik bu düzenlemeler sadece öğrenciler için değil aynı zamanda veliler için de yapılıyor.

Open Day İle Kazanımlarınız Neler Olacak?

Günümüzde öğrencilerin kariyer planlaması ve eğitim sistemi düzeyinde oldukça kritik bir dönemde bulunuyoruz. Bu dönemlerde yapılan hataların telafisi olmayabilir ya da bu telafiyi düzeltmek size yıllara mal olabilir. Özellikle internet üzerinde dolaşan yanlış bilgiler velileri ve öğrencileri yanlış tercih yapmaya itebilir. Doç. Dr. Gamze Sart öncelikle başarılı bir eğitmen ve bu konularda bir uzman olduğu için velilerin ve öğrencilerin bilmesi gereken her şeyi Open Day ile aktarıyor.

Bu sayede de öğrencilerin hem sonraki atacağı adımlar hem de alacakları eğitimler daha da başarılı bir hal alıyor. Üstelik Open Day içerisinde lise ve üniversite öğrencileri için ayrı ayrı başlıklar açıklanıyor. Çünkü bir lise öğrencisi için alan seçimi ya da üniversite tercihi dikkat edilecek bir konu iken üniversite öğrencilerinde ise meslek seçimi ya da yüksek lisans seçimi gibi konular önemli oluyor. Open Day içerisinde bu tarz farklı konular öğrenci ve veliler için anlayacakları şekilde detaylı olarak ifade ediliyor.

Doç. Dr. Gamze Sart tarafından yapılan ve her cumartesi saat 18.00 19.30 arasında yapılan Open Day ya da diğer adı ile Açık Bilgilendirme Günü etkinliğine buradan ücret olarak katılabilirsiniz. Doç. Dr. Gamze Sart Youtube kanalından Open Day ile alakalı detaylı videolara ulaşabilirsiniz. Lise dönemindeki öğrencilerin alan seçiminde dikkat edeceği konular hakkında bilgi almak için Aba Yurt Dışı Eğitim internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Aba Academy internet sitesini ziyaret ederek online kurslarımız hakkında bilgiler alabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer makaleler…

Genel Merkez

Büyük Bebek İnşirah Yokuşu No: 65 Bebek/Beşiktaş/İstanbul

E-Posta  

info@abaedu.com

Telefon 

0 (212) 287 86 06

Contact Us

2 + 5 =

Whatsapp

Sor
Ara
Menu
AbaEğitim Bültenine Abone Olun

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

Aydınlatma Metnini okudum, e-posta adresimin bülten üyeliği kapsamında 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlenmesini ve e-posta almayı kabul ediyorum.

Aboneliğiniz başladı!

Pin It on Pinterest