İngiltere’de Dil Eğitimi

Yurtdışı eğitim konusunda akla ilk gelen ülke olan İngiltere, seçkin eğitim kurumları ve köklü eğitim sisteminin yanı sıra, zengin tarihi, geleneksel yaşam tarzı, farklı kültürüyle İngilizce öğrenmek isteyen binlerce yabancı öğrenciye ev sahipliği yapıyor. İngiltere’de eğitim size, bilginizi ve becerilerinizi geliştirmek için ihtiyaç duyduğunuz ilhamı, yaratıcı olma özgürlüğünü ve en iyiyi başarmanıza yardımcı olacak desteği sunuyor. İngiltere’deki eğitiminin kazandırdığı nitelikler tüm dünyada işverenler tarafından saygı ve değer görmekte olup size iş başvurularınızda büyük avantaj sağlayacaktır.

Dil Eğitimi

Her yıl binlerce öğrencinin dil eğitimi için tercih ettiği ülke olan İngiltere’de hemen her ihtiyacı karşılayacak program ve her bütçeye uygun okul bulunabilmektedir. İngiltere’nin hemen her bölgesinde dil okulu bulunmaktadır. Özellikle Londra, Brighton, Bournemouth, Cambridge, Oxford, Bristol ve Portsmouth gibi şehirler tercih edilmektedir. Britanya adasında İngiltere dışında İskoçya, İrlanda ve Galler’de de dil okulları bulunmaktadır. Okulların büyük çoğunluğu yıl boyunca devam eden kurslar düzenler. Bazıları özellikle de üniversiteler genellikle yaz aylarında eğitim verir. Sınıflar ortalama 8-15 kişiden oluşur. Mesleki İngilizce Programlarına, Hukuk Programlarından, Akademik İngilizce programlarına kadar hemen her alanda eğitim alabileceğiniz bir ülkedir İngiltere.

İklim

İngiltere, iklim olarak Türkiye’den daha soğuk ve dört mevsim yağış alan bir ülkedir. Ilıman iklimin görüldüğü adada deniz etkileri görülür.

Konaklama

İngiltere’de konaklama için en iyi seçeneklerden biri yurtlardır. Öğrenciyseniz üniversitelerin çoğu size yurtlarda konaklama imkanı tanır. Birçok yurtta yemek verilmekle beraber bazı yurtlarda mutfaklarda kendi yemeğinizi kendiniz yaparsınız. Bu hizmet yabancı öğrencilerin en çok tercih ettiği seçenekler arasındadır. Çünkü sunduğu sosyal ortam ve diğer öğrencilerle kuracağınız ilişkiler için iyi bir yol olmasının yanında, farklı yemek kültürlerinden en düşük oranda etkilenmenize imkan tanımaktadır. Ayrıca geleneksel yurtlara benzemekle beraber çoğu hostel uzun süre barınma imkanı tanıyan küçük oteller gibidir. Odalar tek kişilik veya çift kişilik olabilir. Mutfak ve banyo ortaktır, birçoğu ayrıca yemek imkanı da sunmaktadır.

Gezilecek Yerler

Oxford’un ara sokakta kalan, İngilizlerin dünyanın heryerinden topladıkları eserlerin sergilendiği British Museum mutlaka gezmeniz gereken yerlerden biri.  Covent Garden, Trafalgar Meydanı’nda Komutan Nelson anısına dikilmiş 52 metrelik de bir anıt meydanı  sizleri bekliyor.  Science Museum (Bilim Müzesi), Victoria & Albert Museum, British Museum, London Transport Museum, Londra Kulesi ve Londra Müzesi görülmeye değer yerler.  Her büyük şehirde dünyaca ünlü opera evleri ve sanat galerileri de yer almaktadır.

Eğlence

Sanat sever bir kişiyseniz mutlaka müzeleri,  sanat merkezlerini,  tiyatroları  ziyaret edebilirsiniz. Parklar ise İngilizler için oldukça önemlidir. Muhteşem güzellikteki ve büyüklükteki İngiliz parklarını mutlaka görmelisiniz. Buralar kendi başınıza dinlenebileceğiniz, arzu ederseniz spor yapabileceğiniz yerlerdir.

İngiltere’deki Dil Okulları

University of Oxford (http://www.ox.ac.uk/)
University of Cambridge (http://www.cam.ac.uk/)
Kıng’s College (http://www.kcl.ac.uk/index.aspx)
Imperial College London (http://www3.imperial.ac.uk/students)
St Giles (http://www.stgiles-international.com/)
Embassy Engilish (http://www.embassyces.com/turkish/)
University of Warwick (http://www2.warwick.ac.uk/)
University of Bath (http://www.bath.ac.uk/)
University of Bristol (http://www.bris.ac.uk/)