Avustralya’da Dil Eğitimi

Güney Yarımküre’de bulunan Avustralya, 21 milyonluk bir nüfusa sahip olan canlı, enerjik ve de en önemlisi misafirperver bir ülkedir. Avustralya, seçkin eğitim kurumları ve köklü eğitim sisteminin yanı sıra, zengin tarihi ve geleneksel yaşam tarzı ile binlerce yabancı öğrencinin dikkatini çekiyor. Eğitim kalitesi ve öğrencilere sunduğu olanaklar ile dil eğitimi için önde gelen ülkelerden biri. Avustralya’da dil eğitimi alacak olan uluslararası öğrencilerin katılabilecekleri dil eğitim programı en az haftada 25 saat olmalıdır.

Dil Eğitimi

Son 10 yıldır yaşam kalitesinin yüksek, keyifli, eğitim standartları yüksek ama maliyetlerinin düşük oluşu nedeniyle İngilizce öğrenmek isteyenler tercih edilmeye başlayan doğal güzellikleri ile ünlü Avustralya; özellikle uzun dönemli İngilizce eğitimine ihtiyaç duyan dil öğrencileri için tavsiye edilmektedir. Yabancı öğrencilerin katılabilecekleri programların haftalık minimum ders saati 25 saattir. Çoğu okul bunu gözetecek şekilde program ayarlamaktadır. Ayrıca öğrenci vizesi alabilmek için öngörülen eğitim süresi minimum 24 hafta olmalıdır.

İklim

Güney yarım küresinde bulunan Avustralya diğer kıtalara nazaran çok değişik bir iklime sahiptir. Türkiye’de kış iken orada yaz vardır. Çöl kısmının bulunduğu batı taraflara yağış az düşer.

Konaklama

Daha sıcak bir ortamda kalmak isteyen kişi bir ailenin yanında konaklayabilir, belli bir zaman sonra kendi evi gibi rahat hissedecektir kendini.  Öğrenci yurdu yada kiralık evde tutup yaşanabilir. Yurtlarda kalmak isteyen öğrencilerde ise ortak bir mutfak ve banyo olacaktır. Üniversite kampüsünün verdiği tüm sosyal ve kültürel etkinliklerden yararlanabileceksiniz.

Gezilecek Yerler

Sidney Limanı ve Opera Binası, Bondi Plajı, Darling Harbour bahçeleri, müzeleri, Kraliyet Ulusal Parkı,  Uluru Ayers Rock, Melbourne-St. Kilda Lunaparkı, Melbourne Müzesi ve Hayvanat Bahçesi, Perth- Batı Avustralya Akvaryumu, Londra Mahkemesi, Darphanesi, Margaret Nehri, Kangaroo Adası

Eğlence

Maceralı ve eğlenceli bir ülke olan Avustralya’da yelkenle açılmak ve kano yapmak  keyifli bir gezinti size iyi gelebilir.  Eğlence anlayışınızı Kraliyet Ulusal ve Sydney Liman Parklarında yürüyüş yapmakta ya da at binmekte kullanabilirsiniz. Ocak ayında yapılan Sydney Festivali, Domaindeki açık hava konserleri, büyük feribot ve yat yarışları da alternatifler arasındadır.

Avustralya’da Dil Eğitimi Alabileceğiniz Kurumlar

Actilingua Academy (http://www.actilingua.com/turkish/)

Adelaide Graduate School of Business http://www.business.adelaide.edu.au/

Australian Maritime College http://www.amc.edu.au/

Australian Catholic University http://www.acu.edu.au/

Avondale   http://www.acu.edu.au/

Bond University http://bond.edu.au/

Charles Darwin University http://www.cdu.edu.au/

Curtin University  http://www.curtin.edu.au/

Charles Sturt University http://www.csu.edu.au/

Deakin University  http://www.deakin.edu.au/study-at-deakin/international-students

Edith Cowan University   http://www.ecu.edu.au/