Amerika’da Dil Eğitimi

Amerika’da iyi bir üniversite eğitimi almak, dünyadan yüzbinlerce öğrencinin hayallerini süslüyor. Dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerin birbirine karıştığı Amerika Birleşik Devletlerinde, prestijli bir eğitim alıp, geleceğe güvenle bakmak, değişik kültür ve deneyimler sayesinde, ulaşmış olduğu bilimsel ve teknolojik seviyesi ve aktif sosyal hayatıyla, yurtdışı eğitim için cazip merkezlerinden biridir. Amerika’da dil eğitimi sonrası lisans ve yüksek lisans programlarına devam etmek kolaydır.

İklim

Amerika’nın güney yamaçları yağışlı ve ılık, kuzeye bakan yamaçları da serin ve kış mevsiminde yoğun karla geçer. Ekvator çizgisinde olan ülkelerinde kurak ve nemli bir iklim görülür.  Farklı iklimler mevcuttur olduğu için geleceğiniz bölgenin ortalama iklim sıcaklığına bakarak yanınızda olması gereken kıyafetleri getirmeniz yerinde olacaktır.

Konaklama

Her üniversitenin öğrenci yurdu olmakla birlikte, genellikle 2 kişilik kalma olanağı ile çalışma masası, gardırop, banyo bulunmaktadır.  Eğer ki dilinizi ve arkadaş ortamınızı genişletmek ve başka kültürlerden insanlarla yaşamak istiyorsanız gittiğiniz ülkedeki aile yanında kalmanız size iyi bir alternatif olabilir. Böyle bir tip durumda aileler size evin 1 odasını vereceklerdir ve kaldığınız süre zarfında evi ortak kullanabileceksiniz.

Gezilecek Yerler

New York-Özgürlük Anıtı, Brooklyn Köprüsü, Empire State gitmenizi tavsiye ederiz. Washington-Pentagon, Beyaz Saray, San Francisco-Alcatrz Hapishanesi, Los Angeles- Hoolywood, Sunset Bulvaraı, Orlando-Disneyland, San Diego Hayvanat Bahçesi,Las Vegas- Ölü Deniz, Colorado Nehri, insan eliyle yapılmış Mead gölü… Roatan-Palm Beach, Sandy Bay Beach, Blue Harbor Tropical Arboretum ve Carambola Botanical Garfdens, Arenal Volkanı Ulusal Parkı, Granada, Guetemala, Manuel Antonio Ulusal Parkı, San Salvador Orta Amerika’nın en meşhur yerlerindendir.

Eğlence

Hemen her sokakta oyun makineleri, Ohio’daki lunaparklar,  Texas’taki eski hızlı trenler macera sevenler için oldukça uygun. Kafa dinlemek için orkestralar, bale gösterileri, caz festivalleri, anlayacağınız aradığınız her şeyi Amerika’da bulabileceksiniz. Spor faaliyetlerle ilgilenenler için ise Amerikan futbolu veya buz hokey kursları veren okullar, golf sahaları, sokak basketbolu gibi etkinliklerle de meşgul olabilirsiniz.

En İyi Fakülteler

Harvard University  (http://www.harvard.edu/)
Brown University  (http://www.brown.edu/)
Stanford University  (http://www.stanford.edu/)
Georgetown University  (http://www.georgetown.edu/)
USC  (http://www.usc.edu/)
UCLA (http://www.ucla.edu/)
Universty of Pennsylvania  (http://www.upenn.edu/)
Massachusetts Institute of Technology  (http://web.mit.edu/)
Northwestern Universty  (http://www.northwestern.edu/)
Universty of Chicago (http://www.uchicago.edu/)
Universty of California-Berkeley (http://www.berkeley.edu/index.html )
Columbia Universty  (http://www.columbia.edu/)
New York Universty (http://www.nyu.edu/)
Yale Universty  (http://www.yale.edu/)
Washington Universty ( http://wustl.edu/)
ST Giles (http://www.stgiles-international.com/)