fbpx
Ana sayfa » Yurtdışı Eğitim Bursları » Yurt Dışında; Matematik, Fizik ve Kimya İle En İyi Üniversitelerden Burs Almak

Yurt Dışında; Matematik, Fizik ve Kimya İle En İyi Üniversitelerden Burs Almak

Üniversitelerden burs almak yurt dışında üniversite okumak için oldukça ihtiyaç duyulan bir konudur. Öğrenciler için yurt dışında lisans ya da…

21 Aralık 2020

aba-egitim-yurt-disinda-matematik-fizik-ve-kimya-ile-en-iyi-universitelerden-burs-almak

Üniversitelerden burs almak yurt dışında üniversite okumak için oldukça ihtiyaç duyulan bir konudur. Öğrenciler için yurt dışında lisans ya da lisansüstü eğitimi almak için nelerin yapılması gerektiği merak edilmektedir. Öğrenciler zorlu bir çalışma sürecinden sonra dünyanın en iyi üniversitelerinde eğitim almaya hak kazanabiliyor. Fakat bu durum bazen yeterli olmuyor. Çünkü hem bazı ülkelerde üniversite fiyatları oldukça pahalı hem de sosyal giderler de oldukça yüksek olabiliyor.

Bazı ülkeler de ise üniversite fiyatları düşük ve sosyal hayat öğrenciler oldukça ucuz olabiliyor. Fakat bu durumlarda da kur farkından dolay pek çok öğrenci sorun yaşayabiliyor. Bunlara benzer onlarca farklı senaryo öğrencilerin hayallerindeki üniversitelerde okuma hevesini sıkıntıya sokabiliyor. Bu yüzden de burs almak ya da burs kazanmak öğrenciler için çok daha önemli bir hal alabiliyor. Gerek devlet gerek ise özel burslara olan başvurular her geçen gün artıyor.

Durum böyle olunca da burs alabilmek için farklı burs veren kurumlar gündeme geliyor. Burs veren kurumlar bu kadar arttığı için öğrencilerin burs alma ihtimalleri de aynı derece artıyor. Fakat bunların arasında AP programında matematik, fizik ve kimya gibi dersleri vererek hem burs hem de üniversiteden kabul alma oranlarını arttıran öğrenciler dikkat çekiyor. Biz de Aba Yurt Dışı Eğitim olarak bu dersler ile üniversitelerden nasıl burs alabileceğinizi araştırdık.

Lise Döneminde Ders Çalışarak En İyi Üniversitelerden Burs Almak

AP programı olarak isimlendirilen Advanced Placement programı ile öğrenciler lise dönemlerinde doğru dersleri seçerek üniversite dönemlerinde burs almaya hak kazanabiliyor. Bu programdan başarılı olan öğrenciler üniversiteler büyük imkanlar sağlayabiliyor. Örneğin AP programı içerisinde bir öğrenci doğru ders tercihlerini yapıp ve ardından başarılı olan öğrencilere burs veren üniversiteler burs imkanı tanıyabiliyor. Ayrıca öğrenciler AP programında verdiği her dersten üniversiteye gittiklerinde muaf sayılıyor. Peki, öğrenciler bu dersleri nasıl seçmeli ve seçerken nelere dikkat etmelidir?

AP Programında En Doğru Dersleri Seçmek ve Burs Kazanmak

AP programını kısaca araştıran öğrenciler bu programa dahil olan farklı dersleri hemen fark edecektir. Biyoloji, kimya, bilgisayar bilimleri ve fizik gibi pek çok ders program dahilinde bulunmakta. Bunlara ek olarak daha pek çok farklı alan konusu da AP programı içerisinde mevcut. Fakat AP programında başarılı olmak kadar doğru derslerin alarak başarılı olma da oldukça önemlidir. Yani AP programı içerisinde ders tercihi doğru bir şekilde yapılmalıdır.

Ders tercihleri yapılırken ise dikkat edilecek konu kesinlikle öğrencinin başvuracağı üniversite ve okuyacağı bölüm olmalıdır. Örneğin bir öğrenci Kanada’da ya da Amerika’da mühendislik eğitimi almak istiyorsa AP programındaki matematik, kimya ve fizik derslerinden başarılı olmalıdır. Fizik bu anlamda tüm dersler arasında dikkat çekse de matematik olmadan da fizik olmadığı için mühendislik alan öğrenciler bu derslere dikkat etmelidir. Ya da biyoteknoloji alanında eğitim almak isteyen öğrenciler ise matematik, kimya ve biyoloji programlarından başarılı olmalıdır. Üniversitelerden burs almak isteyen öğrenciler bu sayede hem burs hem de üniversiteden kabul alabilir.

Sadece Dersleri Geçmek Yeterli Mi?

Eğer üniversitelerden burs almak istiyorsanız ve ücretsiz bir şekilde okumak istiyorsanız AP programı içerisinde araştırma projesi konusuna da ağırlık vermeniz gerekir. Burs veren üniversiteler 2020 yılında oldukça artmış olsa da bu bursa başvuran öğrenciler de artmıştır. Bu yüzden öğrenciler lise dönemlerinde uykularından ve sosyal hayatlarından feragat ederek 30 – 40 sayfa hatta daha fazla sayfa araştırma projesi yazarak en iyi üniversitelerde bedava okumak için çabalıyor.

Aba Academy internet sitesini ziyaret ederek ülkemizdeki yüksek başarı yüzdesine sahip olan AP kurslarına hemen kaydolabilirsiniz. Üstelik kursların içerisinde seviyenize özel ders programı ile isterseniz grup olarak isterseniz ise birebir olarak eğitim alabileceksiniz. Doç. Dr. Gamze Sart Youtube adresini ziyaret eder üniversitelerden burs almak için dikkat etmeniz ve yapmanız gereken konular hakkında detaylı videolara ulaşabilirsiniz. Aba Yurt Dışı Eğitim internet sitesini ziyaret ederek de AP programı gibi üniversitelerde sizlere avantaj sağlayacak diğer programlar hakkında detaylı bilgiler alabilir ve yurt dışı danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer makaleler…

Genel Merkez

Büyük Bebek İnşirah Yokuşu No: 65 Bebek/Beşiktaş/İstanbul

E-Posta  

info@abaedu.com

Telefon 

0 (212) 287 86 06

Contact Us

13 + 15 =

Whatsapp

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

Aydınlatma Metnini okudum, e-posta adresimin bülten üyeliği kapsamında 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlenmesini ve e-posta almayı kabul ediyorum.

Aboneliğiniz başladı!

Pin It on Pinterest