fbpx
Ana sayfa » Yurtdışı Eğitim » Yurt Dışı Yaz Okulları: Yaz Okulu mu? Dil Okulu mu?

Yurt Dışı Yaz Okulları: Yaz Okulu mu? Dil Okulu mu?

25 Haziran 2020

ABA Yurt Dışı Eğitim ailesi olarak sizler için yurt dışı yaz okulları ve yurt dışı dil okullarından bahsedeceğiz. Yaz okulları ve dil okullarından hangisinin neden önemli olduğu, ikisi arasındaki farkları ve hangisini hangi durumlarda tercih etmeniz gerektiğini anlatmaya çalışacağız.

Yurt Dışı Yaz Okulu Nedir?

Yurt dışı yaz okulları uluslararası öğrencilere yönelik hazırlanmış, bir yaz dönemini kapsayan ve belirli bir ders programı sunan eğitimlerdir. Yaz okulları genellikle belli bir yaş ve eğitim seviyesine göre 18 yaş altı öğrencilere yönelik hazırlanır. Yaz okullarında, öğrenciler eğitim yılı boyunca öğrendiklerini geliştirme fırsatı bulurlar. Eğlenerek dil öğrenmenin ve farklı kültürleri tanımanın keyfine varırlar. Sorumluluk almayı ve sosyal becerilerini geliştirmeyi deneyimlerler.

Yurt Dışı Dil Okulu Nedir?

Yurt dışı dil okulları, farklı ülke ve kültürlerden öğrencileri bir araya getiren, yabancı dil eğitimi veren, akreditasyonlu ve çok uluslu eğitim programlarıdır. Yurt dışı dil okullarını tercih eden öğrenciler, öğrenmek ve pratik yapmak istedikleri dilin ana dil olarak konuşulduğu ülkelere giderek belirli bir süre eğitim alabilmektedirler.

Yurt Dışı Yaz Okulları ve Yurt Dışı Dil Okulları Arasındaki Farklar

Yurt dışı yaz okulları ve yurt dışı dil okulları arasındaki en temel fark; eğitim içeriği ve buna bağlı olarak programların kapsamı diyebiliriz. Bir diğer fark ise; yaz okulları genellikle 18 yaş altı öğrencilere yönelik olurken; dil okulları hem çocukları hem de yetişkinleri kapsamakta ve yılın her hangi bir döneminde eğitim alınabilmektedir. Yaz okulları genellikle kapsadığı yaş grubu da göz önüne alınarak bir lider tarafından belirli bir program çerçevesinde yürütülür. Öğrencinin katılacağı etkinlikler, dersler ve eğitmenler öğrenci yaz okuluna başlamadan belirlenmiş olur. Buna ek olarak; yaz okullarında öğrenci dil öğrenmenin yanı sıra; ilgi duyduğu alanlar ve seçeceği meslek hakkında ön eğitim alma şansına sahip olur. Dil okullarında ise katılacağı aktiviteler, günlük programın nasıl şekilleneceği gibi sürecin pek çok noktasını öğrenci yönetebilir.

Yurt Dışı Yaz Okulları: Hangisini Tercih Etmeliyiz?

ABA Yurt Dışı Eğitim olarak, öğrencilerin yurt dışı yaz okullarını tercih etmesini eğitimleri ve gelişimleri açısından daha faydalı buluyoruz. Öğrencilerin yaz dönemlerini, sosyal aktivitelerin yanı sıra; akademik olarak başarıya ulaşacakları şekilde değerlendirmelerini öneriyoruz. ABA Yurt Dışı Eğitim ailesi olarak bizler, öğrencilerimizin yaz okullarında alacakları dersleri belirlerken yetenek ve hobilerini göz önüne alıyor bu sayede okula daha kolay uyum sağlamalarına ve özgüvenlerinin gelişmesine yardımcı oluyoruz. Üniversite başvurusu yapmayı düşündüğünüz okulun yaz okulu programına katılmak ve başarıyla tamamlamak kabul şansınızı büyük oranda arttırıyor. Tüm bu sebeplerle; bizim önerimiz öğrencilerimizin kendilerini her alanda geliştirebilecekleri, uzmanlar eşliğinde sosyal sorumluluk projelerine katılabilecekleri, meslek seçimlerine katkı sağlayabilecek ve yurt dışı eğitim başvurularında CV’lerine ekleyebilecekleri yaz okullarını tercih etmeleri yönünde. Yaz okulları hakkında daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer makaleler…

Genel Merkez

Büyük Bebek İnşirah Yokuşu No: 65 Bebek/Beşiktaş/İstanbul

E-Posta  

info@abaedu.com

Telefon 

0 (212) 287 86 06

Contact Us

3 + 14 =

Whatsapp

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

Aydınlatma Metnini okudum, e-posta adresimin bülten üyeliği kapsamında 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlenmesini ve e-posta almayı kabul ediyorum.

Aboneliğiniz başladı!

Pin It on Pinterest