fbpx

YKS Hazırlık Dersleri

YKS Hazırlık Dersleri

Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS); değişen sınav sistemi sonrasında üç oturum halinde uygulanacak üniversitelere seçme ve yerleştirme sınavıdır. Bu üç oturumdan ilki Temel Yeterlilik Testi (TYT) tüm adaylara zorunlu tutulurken, YKS’nin ikinci oturumu Alan Yeterlilik Testleri(AYT) ve üçüncü oturumu olan Yabancı Dil Testi(YDT) öğrencilerin tercih ettiği puan türüne göre gerçekleştirilecektir. YKS, öğrencilerin gelecekteki mesleklerini belirlemek için atacakları ilk adım olduğundan oldukça önemlidir.

Yeni sistem çerçevesinde öğrencilerin akıl yürütme, muhasebe odaklı sözel ve sayısal bilgi seviyeleri geniş bir perspektif eşliğinde ölçülebilmektedir. Yoğun ve disiplinli bir çalışma süreci gerektiren YKS sürecinde, ABA Eğitim’in uzman eğitim kadrosundan alacağınız birebir dersler eşliğinde en iyi biçimde hazırlanabilirsiniz. Bu süreçte, bilginizi ölçmek ve pratik kazanmak için deneme sınavları önemli bir yerde durmaktadır. ABA Eğitim belirli aralıklarla gerçekleştirilen deneme sınavlarına katılarak ve 3-4 kişilik gruplarda çıkmış sınav sorularını çözerek öğrendiklerini pekiştirebilirsiniz.

TYT’de yeterlilik gösteren lise son sınıf öğrencileri, AYT sınavında sayısal ve sözel puan türlerindeki veya yabancı dil oturumundaki başarılarına göre üniversite ve bölüm tercihlerini yapabilecektir Öğrencilerini bu yoğun süreçte her yönden destekleyen deneyimli ABA kadrosu, ders saatlerini de öğrencilerin uygunluk durumuna göre belirler ve sınava kayıt aşamalarıyla sizin için ilgilenir. ABA Eğitim’in vizyoner yaklaşımıyla, yurt içinde birçok prestijli üniversiteye kabul edilme avantajını sağlayabilir ve hedeflediğiniz başarıyı yakalayabilirsiniz.

YKS gibi bilgiyi yorumlama ve süre kullanımı becerilerini ölçen sınavlarda düzenli bir çalışma disiplini yakalamak önemlidir. Sınavda öğrencilere, TYT’de 120 soru için 135 dakika, AYT’de 160 soru için 180 dakika ve yabancı dil sınavında 80 soru için 120 dakika süre verilecektir.  Sınav sürecine bir bütün olarak yaklaşan ABA Eğitim’de dersler sadece sınıflarda sınırlı kalmaz. Çalışma esnasında aklınıza takılan soruları WhatsApp aracılığıyla ABA’nın uzman kadrosuna iletebilir, böylece çalışma programınızdaki kesintileri önleyebilirsiniz.

TYT ve AYT’nin en önemli ders konuları olan Türk Dili ve Edebiyatı, Temel Matematik, Fizik, Kimya ve Biyoloji derslerini; Aba Eğitim’in tamamı Boğaziçi Üniversitesi mezunu olan uzman kadrosundan alabilirsiniz. Tam donanımlı sınıflarda birebir olarak verilen derslerle, verimli bir öğrenme atmosferinde bilgi birikiminizi artırabilirsiniz. Başarıya, rahat bir çalışma ortamında hızlı bir şekilde ulaşmak için ABA Eğitim’i gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

WhatsApp Hızlı Randevu!