fbpx

Yaz aylarında UCLA başkadır..

UCLA, Yaz aylarında kapılarını dünyanın her yerinden binlerce açıyor. Seçebileceğiniz binden fazla akademik kursu ile “Summer Sessions”, lisans öğrencileri, lise öğrencileri ve çalışan profesyonellere UCLA’nın akademik titizliğini ve mükemmelliğini deneyimleyerek tecrübelerini ve eğitimlerini bir üst seviyeye taşıma imkanı sunuyor.

UCLA’nın seçkin kampüsü ve eğitmenleri, Yaz Dönemi derslerini ve programlarını çevrimiçi de dahil olmak üzere çeşitli uzunluk ve formatlarda aktarır. Yaz Seansları’na katılan öğrenciler, kütüphaneler ve spor tesisleri ile birlikte dünyanın en iyileri arasında olan kültürel etkinliklerin de dahil olduğu çok çeşitli kampüs kaynaklarından yararlanırlar. 

Seçeceğiniz programa göre dört ila altı hafta süren Summer Sessions, bu süre zarfında akademik anlamda kendinizi geliştirmenizi sağladığı gibi dünyanın dört bir yanından gelen binlerce öğrenci ile etkileşim kurarak dünyaya farklı bir vizyonla bakmanızı sağlar. Bu sayede eğitim, sosyal yaşam, iş dünyası gibi farklı alanda önemli tecrübeler edinebilirsiniz. 

Peki başvuru sürecinde ne yapmalıyım?

Summer Sessions, dünyanın dört bir yanından, binlerce öğrenciyi ağırlıyor. Bu sebeple ortak iletişim dili İngilizce, programın başlıca gereksinimleri arasında yer alıyor. Eğitim hayatınızın boyunca İngilizce eğitim aldıysanız, okulunuzdan alacağınız belge ya da sertifika İngilizce yeterliliğiniz açısında yeterli olacaktır. Eğer Türkçe eğitim veren lise ve üniversiteden mezun olduysanız, İngilizce yeterliliğinizi kanıtlamak için önünüzde iki seçenek yer alıyor: TOEFL ya da IELTS skoru.

İngilizce yeterliliği sağlamanızla birlikte önünüzde bini aşkın dersten oluşan geniş bir liste var.  Ekonomi’den Hukuk’a, Uluslararası İlişkiler’den Sanat ve Tasarım ağırlık bölümlere kadar uzanan geniş bir listeden yapacağınız seçimle eğitim hayatınıza (ve dolaylı olarak kariyerinize) yeni bir yön verebilirsiniz. 

Başvuru sürecinde en dikkat edilmesi gereken nokta ise elbette başvuru tarihleri. UCLA’in kendi sitesinde de yer alan başvuru tarihlerine göre Summer Sessions 2019 kayıt dönemi, 15 Şubat tarihinde başlayacak. 6 haftalık 2 program halinde açılan Summer Sessions programı için “Sessions A” için başvuru süreci 1 Mayıs tarihine kadar sürerken, “Sessions C” için başvuru tarihi 1 Haziran tarihinde sona eriyor. 

Konaklama alternatifleri neler?

4 ila 6 hafta sürecek Summer Sessions süresince kampüs içinde ya da dışında konaklayabilirsiniz. “On Campus” olarak adlandırılan konaklama türünde üniversitenin tüm imkanlarından yararlanıp, yurtdışında üniversite hayatı hakkında önemli tecrübeler edinebilirsiniz. Eğer siz de “On Campus” seçeneğini tercih edecekseniz, konaklama başvurularının Mart ayında başladığını hatırlamamız gerekiyor.

Off Campus” modelinde ise üniversitenin dışında, öğrencilerin kendi tercih ettikleri konaklama şeklidir. Tüm daireler yine kampüse yakın olsa da “On Campus” modelinde yer alan avantajların pek çoğu bu konaklama türünde yer almıyor. 

Kaynaklar

Share this post

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

Aba Yurtdışı Eğitim Danışmanlık bültenine abone olduğunuzda yurtdışında lisans eğitimi, master, doktora eğitimi, dil ve yaz okulları ile ilgili makaleler mail adresinize gelir. Hemen kayıt olun.

Aboneliğiniz başladı!

WhatsApp Hızlı Randevu!