fbpx
Ana sayfa » Yurtdışında Lisans Eğitimi » UNIVERSITY OF VIRGINIA; Dünya Üniversiteleri Arasında Sıralaması

UNIVERSITY OF VIRGINIA; Dünya Üniversiteleri Arasında Sıralaması

Virginia Üniversitesi, 1819 yılında Bağımsızlık Bildirgesi’nin başyazarı olan Thomas Jefferson tarafından kurulan ve ayrıca eski iki ABD başkanının (Madison ve…

8 Şubat 2019

University of Virginia; Dünya Üniversiteleri Arasında Sıralaması

Virginia Üniversitesi, 1819 yılında Bağımsızlık Bildirgesi’nin başyazarı olan Thomas Jefferson tarafından kurulan ve ayrıca eski iki ABD başkanının (Madison ve Monroe) yanında üniversitenin orijinal kurulunda da hizmet veren bir kamu kurumudur. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Charlottesville, Virginia’da bulunan otel, Blue Ridge Dağları’nın hemen doğusunda hareketli bir turizm merkezidir. 2014’te Charlottesville, ABD Ulusal Ekonomik Araştırma Bürosu tarafından “Amerika’nın en mutlu şehri” seçildi.

Üniversite, 1842’de bir profesörün vurulduktan ve kampüste öldürüldükten sonra oluşturulan ve öğrenciler tarafından işletilen onur sistemi ile tanınır. Onur sistemi, öğrencilerin yalan söylememelerini, aldatmamalarını veya çalmamalarını teşvik eder. Bu üç kuraldan herhangi birinin ihlal edilmesi ve suçlu olduğu kanıtlanması halinde kovulma ile sonuçlanabilir. 

Kütüphane, üniversite hayatında hala merkezi bir rol oynamaktadır, beş milyon baskı kitap, 16 milyon el yazması ve Jefferson’a ait yazılar gibi fiziksel eserleri ve insan hakları çağından kalan nadir bulunan videolara ev sahipliği yapmaktadır.

QS World University Ranking 2011-12 sıralamasında University of Virginia 126. Sırada yerini aldı. Üniversite kapsamlı bir araştırma üniversitesidir. Ek olarak dünya miraslar listesine giren tek üniversite olma unvanına da hakimdir. 

Virginia’da Öğrenci Olmak ve Öğrenci Hayatı

Mühendislik öğrencileri de dâhil olmak üzere tüm Üniversite birinci sınıf öğrencilerinin üniversite konutlarında kalmaları gerekmektedir. Gelen birinci sınıf öğrencileri, her Mayıs ayında Üniversitenin konaklama seçenekleri arasında karar vermeye davet edilir ve daha sonra tercih ettikleri yer için başvuru yapmaya doğru ilerlerler. Transfer öğrencileri ve üst sınıf lisans öğrencileri de üniversite konutlarında yaşamak için başvurabilirler.

University of Virginia’da toplamda 918 tane öğrenci klübü bulunmaktadır. Üniversite diğer toplum temelli oluşumlarla sürekli etkileşim ve işbirliği içinde olduğu için öğrenci klübü sayısı oldukça fazladır. Eyalette bulunan sivil toplum kuruluşları da üniversite ve üniversite öğrencileri ile kültürel ve sosyal aktiviteler yapmaktadır.

UVA’nın yemek hizmetleri, öğrencilere nerede ve ne zaman yemek en uyguna yemek yiyebilecekleri ile ilgili birçok seçenek sunar. Bütün birinci sınıf öğrencileri yemek ihtiyaçlarını karşılamak için sunulan seçeneklerden ve planlardan birini satın almak zorundadır. Böylece Virginia Üniversitesinin öğrencisi olarak kampus hayatına ve derslerine daha rahat odaklanabilirler.

UVA’da yılın hemen her günü, öğrenciler, öğretim üyeleri ve halktan insanlar için heyecan verici ve zenginleştirici bir etkinlik vardır. UVA Charlottesville ve Virginia için bir kültür ve eğitim merkezidir

references

 

İlginizi çekebilecek diğer makaleler…

Genel Merkez

Büyük Bebek İnşirah Yokuşu No: 65 Bebek/Beşiktaş/İstanbul

E-Posta  

info@abaedu.com

Telefon 

0 (212) 287 86 06

Contact Us

7 + 5 =

Whatsapp

Sor
Ara
Menu
AbaEğitim Bültenine Abone Olun

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

Aydınlatma Metnini okudum, e-posta adresimin bülten üyeliği kapsamında 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlenmesini ve e-posta almayı kabul ediyorum.

Aboneliğiniz başladı!

Pin It on Pinterest