Blog

SAT Subject Testler Hakkında En Çok Merak Edilen Bilgiler

Başka bir üniversiteye giriş sınavına girdim, yine de SAT Subject Testlere ihtiyacım var mı?

Bazı kurumlar SAT veya ACT‘ye ek olarak SAT Subject Testleri ister veya tavsiye eder. Kabul aldıktan sonrasında da ders seçimi için bu test sonuçlarınız önemlidir. Hatta bazı derslerden muaf olmanızı bile sağlayabilirler.

Belirli alanlarla ilgileniyorsanız, istediğiniz kuruma bu ilginizi ve burada eğitim almaya hazır olduğunuzu göstermek için Subject Testlere katılmanızı öneriyoruz. Böylece başvuru dosyanızın fark yaratması için önemli bir adım atmış olacaksınız.

Hangi üniversitelere başvuracağımı bilmiyorsam ne yapmalıyım?

Subject Testleri koşullar arasında saymayan bir üniversiteye başvururken bile, bu sınavlardan alacağınız yüksek puanlar sizi diğer başvuranların önüne geçirir. Başvurduğunuz alana olan ilginizin ve akademik bilgilerinizin bir kanıtı olarak sunabileceğiniz bu sınava girmek için üniversite tercihinizi yapmayı beklemenize gerek yok.

SAT Subject Testlerde ne tür sorularla karşılaşacağım?

SAT Subject Testler genel anlamda lise bilgilerinizi değerlendirmeyi hedefler. Bu doğrultuda Matematik, Fen Bilimleri, İngilizce, Tarih ve Dil bölümlerinden oluşur. Bu bölümlerden kendi ilgi alanınıza göre istediğinize girebilirsiniz. Bu bölümlerdeki soruların tamamı çoktan seçmeli olup farklı bölümler farklı sayılarda sorular çözmenizi gerektirir.

Lisede öğrenmediğim bir konuyu içeren Subject Teste katılmalı mıyım?

Aşina olmadığınız bazı sorular veya konular varsa endişelenmeyin. Sınavdan yüksek puan almak için her bir soruyu yanıtlamanız gerekmez. Birçok öğrenci, testte kapsanan her konuyu incelememiş olmasına rağmen testlerde başarılı oluyor. Bu konuda endişeleriniz varsa, aşina olmadığınız konuları incelemek için profesyonellerden yardım isteyin.

SAT Subject Testler ve AP arasındaki farklar neler?

SAT Subject Testleri, lise müfredatlarını yansıtan lise düzeyinde sınavlardır. Bu sınavlar, öğrencinin belli konularda lisans düzeyindeki dersleri almaya hazır olduğunu göstermesini sağlar. Bununla birlikte AP Sınavları, ilgili AP derslerinde öğrenilen lisans düzeyindeki bilgi, beceri ve yetenekleri değerlendirir.

AP Sınavları belirli konularda bilgi seviyenizi global düzeyde göstermek için mükemmel bir yoldur, ancak tüm öğrencilerin çeşitli konularda AP dersleri alma fırsatı olmayabilir. AP’ye erişimi olmayan ve halen konu bilgisini göstermek isteyen öğrenciler için, Subject Testleri bu fırsatı sunar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir