fbpx
Ana sayfa » Blog » Pandemi Döneminde Sınavlara Nasıl Hazırlanmalıyız?

Pandemi Döneminde Sınavlara Nasıl Hazırlanmalıyız?

Türkiye’de YKS ve LGS Sınav Tarihleri Açıklandı! Pandemi Döneminde Sınavlara Nasıl Hazırlanmalıyız? Yaşadığımız süreç fiziki ve psikolojik açıdan daha sabırlı…

21 Mayıs 2020

Türkiye’de YKS ve LGS Sınav Tarihleri Açıklandı!

Pandemi Döneminde Sınavlara Nasıl Hazırlanmalıyız?

Yaşadığımız süreç fiziki ve psikolojik açıdan daha sabırlı olmamız gereken bir dönem. Süreç boyunca sınav tarihlerinin belirlenmesi hepimizin merakla beklediği bir haber oldu. Haziran ayı içerisinde sınavların yapılacağı açıklamasından sonra, öğrenciler Haziran ayına odaklandı. Bu süreçte sınava dahil olacak konular içerisinden, müfredatta bulunan bazı konular değiştirmişti. Ancak bu konuların öğrencilerimizi etkilememesi adına Aba Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak, Aba psikoloji ve Aba eğitim online görüşmelerimizde öğrencilerimize sınav kaygısı ile nasıl başa çıkılması gerektiği, stratejik kariyer planlaması, zaman yönetimi gibi konularda destek veriyoruz.

Öğrencilerimize, online derslerde öncelikli olarak anlattığımız konu zaman yönetimi oluyor. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, daha planlı ve odaklı bir şekilde çalışmak. Gün içerisinde ders çalışma planlamasını yaparak, ders çalışma sistemini nasıl oturtmamız gerektiği konularına öncelik veriyoruz. Dönem içerisinde okulların kapalı olması ve sınav tarihlerindeki değişiklikler her ne kadar öğrencileri etkileyen bir unsur olsa da, bu süreci atlatmak elimizde. Online eğitim sistemi ile birlikte müfredatta belirlenen dersler, öğrencilerle paylaşılmaya devam ediyor.

Üniversite öğrencilerinin zaman yönetimi ile yurtdışında başvuru yapmak istedikleri okulları erken zamanda belirleyip, başvuru süreçleri hakkında bizlerden destek almalıdır. Her ülkenin ve üniversitenin başvuru koşulları ve başvuru tarihleri farklıdır. İstenen bölüme göre bir not ortalaması, dil skoru ve ekstra sınavlar talep edilebilmektedir. Bu sebeple erkenden harekete geçmenizi tavsiye ederiz.  Liseye geçiş sınavlarına girecek öğrenciler için de aynı durum geçerli aslında. Türkiye’de başvuru yapacağınız Liseyi araştırmanız ve istenen not ortalamalarını bilmeniz çok önemli.

Bu dönemde süreci doğru yönetebilmek adına, planlı ve disiplinli bir şekilde ders çalışmak çok önemli. Unutmayın! bu süreç, özellikle öğrencilere kendi çalışma sistemini nasıl oluşturması gerektiğini, nasıl planlı çalışılması gerektiğini de öğretiyor. Bizler de bu süreçte sizlerden gelen soruları yanıtlamaya devam ediyoruz.

İlginizi çekebilecek diğer makaleler…

Genel Merkez

Büyük Bebek İnşirah Yokuşu No: 65 Bebek/Beşiktaş/İstanbul

E-Posta  

info@abaedu.com

Telefon 

0 (212) 287 86 06

Contact Us

1 + 5 =

Whatsapp

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

Aydınlatma Metnini okudum, e-posta adresimin bülten üyeliği kapsamında 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlenmesini ve e-posta almayı kabul ediyorum.

Aboneliğiniz başladı!

Pin It on Pinterest