fbpx
Ana sayfa » Blog » Pandemi döneminde Hangi Online Eğitimlere Katılmalıyım?

Pandemi döneminde Hangi Online Eğitimlere Katılmalıyım?

Evde daha çok vakit geçirdiğimiz şu dönemlerde internette daha fazla zaman geçirmeye başladık. Tabii bu durumun artı ve eksileri var.…

30 Mayıs 2020

Evde daha çok vakit geçirdiğimiz şu dönemlerde internette daha fazla zaman geçirmeye başladık. Tabii bu durumun artı ve eksileri var. Sınava hazırlanan öğrencilerin, pandemi dönemiyle birlikte sınav tarihlerinin değişiklik göstermesi ders çalışma düzenlerini de etkiledi. Ancak bu karışık dönemin bitmesiyle ve sınav tarihlerinin netleşmesiyle birlikte daha sıkı bir çalışma sistemine başlandı.

Bu dönemde sınava hazırlanan öğrencilerin tabii ki derslerini aksatmadan tüm online eğitimlere katılmaları il önerimiz olacak. Ancak bunlar dışında da eğitici, eğlenceli ve yön gösterici online eğitimlere de katılmaları faydalı olacaktır. Özellikle bizim en çok tavsiye ettiğimiz konular sınav stresi yönetimi, kariyer planlaması, aşçılık veya girişimcilik gibi spesifik alanlarda kendini geliştirmek isteyen öğrencilerin katılabilecekleri sertifikalı online eğitimler, kişisel gelişim, hobilerinize yönelik online eğitimler, yabancı dilinizi geliştirebileceğiniz online eğitimler olabilir.

Bu eğitimler hem kişisel gelişiminiz açısından hem de psikolojik açıdan pandemi dönemini daha rahat atlatmanıza yardımcı olacaktır. Evde geçirdiğimiz zamanlar kendi ilgi alanlarımızı keşfetmemizi ve mevcut ilgi duyduğumuz alanlarda daha da gelişim göstermemizi sağlıyor. Online eğitimlerin birçok açıdan avantajları var. Örneğin; futbol veya basketbol gibi bir spora ilgi duyuyorsunuz. Birçok spor dalı gibi bunlarda pratik ve teknik açıdan bilgi birikimi gerektiren sporlar. Daha profesyonel bir hale getirebilirsiniz veya ilgi duyup da zaman ayıramadığınız ancak çok merak ettiğiniz bu sporlar hakkında online eğitimlere katılabilirsiniz.

Online Eğitimler

Online eğitimler teknik açıdan birçok bilgiyi edinmenizi ve sonrasında zorlanmadan pratiğe dökebilmenizi sağlar. Alacağınız sertifikalarla da hangi seviyede başarınız olduğunu ve daha fazlası için nelere ihtiyacınız olduğunu görürsünüz. Yapılan işlerde tecrübe her zaman pratik ister. Ancak işin teknik kısımlarını bilmek, pratikte olan acemilik döneminin bitmesini hızlandırır.

Online eğitimlerde kendinize birçok farklı, yeni alanlar katabilirsiniz. Microsoft Office programlarından Excel, Word, Power point gibi programları daha aktif kullanabilir ve daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Ya da Photoshop gibi birçok açıdan işinize yarayabilecek programların temel bilgilerini alabilirsiniz. Burada önemli olan zamanımızı iyi değerlendirmektir. Nelere ilgi duyduğumuz ya da nelerin ileriki hayatımızda işimize yarayacağı konusunda fikrimizin olması önemlidir.

Online eğitimlerde siz öğrencilerimize Aba eğitim, Aba psikoloji, Aba kariyer olarak tüm sorularınızı yanıtlıyoruz. Bu süreçte üniversite seçimleri, yurtdışı üniversiteleri hakkında bilgiler, sınav stresi, kariyer planlaması, yetenek yönetimi gibi birçok konuda desteklerimiz devam etmektedir.

İlginizi çekebilecek diğer makaleler…

Genel Merkez

Büyük Bebek İnşirah Yokuşu No: 65 Bebek/Beşiktaş/İstanbul

E-Posta  

info@abaedu.com

Telefon 

0 (212) 287 86 06

Contact Us

11 + 10 =

Whatsapp

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

Aydınlatma Metnini okudum, e-posta adresimin bülten üyeliği kapsamında 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlenmesini ve e-posta almayı kabul ediyorum.

Aboneliğiniz başladı!

Pin It on Pinterest