fbpx
Ana sayfa » İngiltere'de Dil Eğitimi » İngiltere’de Dil Eğitimi Almanın Faydaları

İngiltere’de Dil Eğitimi Almanın Faydaları

Bugün sizlerle İngiltere’de Dil Eğitimi almanın faydalarını ve öğrenmek istediğiniz bilgileri sunuyor olacağız. İngiltere’de Dil Eğitimi Hakkında Türkiye’de yabancı dil…

2 Ekim 2019

Bugün sizlerle İngiltere’de Dil Eğitimi almanın faydalarını ve öğrenmek istediğiniz bilgileri sunuyor olacağız.

İngiltere’de Dil Eğitimi Hakkında

Türkiye’de yabancı dil eğitimi almanın zorluğunu hepimiz yaşadık, yaşıyoruz ve yaşayacağız. Yabancı dil öğrenmenin zorluğunu farkeden ve bu en kısa vadede çözmek isteyen velilerin gözde tercihi olan İngiltere’de Dil Eğitimi ile alakalı aklınızda olan tüm soruları cevaplandıracağız ve yaşanan tecrübeleri size aktarıyor olacağız. Mutlaka çoğu kişinin, hayatının bir kısmında ihtişamına şahit olmak için gitmek istediği ve birleşik krallığın gözde lokasyonu olan İngiltere’de Dil Eğitimi almanın detaylarından bahsedeceğiz.

İngiltere’de Dil Eğitiminin Avantajları

Birleşik Krallık İskoçya, Kuzey İrlanda, Galler ve İngiltere’den oluşur. Turistlerin çoğunlukla tercihi ettiği, ekonominin en güçlü olduğu ve tabi ki British aksanıyla bilinen yer olan İngiltere’de dil eğitimi almanın avantajları saymakla bitmez. Yabancı bir dili öğrenmenin süreci sadece dil bilgisi ile sınırlı kalmaz, kültürü, tarihi ve coğrafyasını öğrenmekle başlar.

Coğrafi olarak bir ada olan İngiltere, gerek turistlerin gerek öğrencilerin uğrak noktası olmaya devam edecek gibi görünüyor. İklim olarak genelde yağmurlu, denizleri kullanılabilen ve kuzeyinde harika plajları barındıran, bol yeşil dostu bir ülkedir. Brighton ve Bournemouth sahil kasabaları olmasından dolayı turistlerin, aynı zamanda tatil yaparak dil öğrenmek isteyen öğrencilerin vazgeçilmezi haline gelmiştir.

Tarihi olarak, yürüdüğünüz her sokakta bir müze görmek mümkün, Brithish Museum, London Art Gallery ve dünyaca ünlü sayısız müze ücretsiz olup, tarihi inşaalar ile sabah yürüyüşünüzde karşılaşabilir ve fotoğraf çektirmek için mola verebilirsiniz. Cambridge ve Oxford’un tarihi yapılarına ait aurası her eğitim gönüllüsünün koklamak istediği bir hava olmuştur. Mimari yapısı ile dillere destan olan bu iki şehir İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen her öğrencinin yapılan gezilerle gidip görmesi ve deneyimlemesi gereken şehirlerdir.

İngiliz yemek kültürü fish&chips ile başlar ve alabildiğine çeşitli 5 çayları ile devam eder. Naif ve kraliyet zerafetinin yaşandığı bir kültür olarak bilinmektedir.Genel olarak İngiltere’yi bu şekilde özetleyebiliriz. İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği lokasyon olan Londra.

Londra’da Dil Eğitimi

Herkesin aklına gelen Big Ben ve London Eye.. Bir şehir düşünün okuldan her çıktığınızda London Eye’ın yanından geçip çimlere uzanıp uluslararası arkadaşlarınızla zaman geçirdiğiniz. Evet, sizi de heyecanlandırdığının farkındayız. Neden olmasın?

İngiltere’nin başkenti olan Londra. Londra’da dil eğimi almanın en büyük avantajı yaşayan şehir ile beraber öğrendiğiniz kelime dağarcığının genişlemesi. Her başkentte olduğu gibi nüfus ve ırk bakımından çeşitlilik gösteren Londra hem İngiliz kültürünü hem de farklı kültürleri barındıran bir başkenttir. Bu karekterdeki bir şehirde dil eğitimi almak sadece yabancı dilinizi değil aynı zamanda genel kültürünüze katkı sağlayacağı için kendinizi dünya vatandaşı hissedebilecek ve farklı uluslardan arkadaş edinme olasılığınız artacaktır.

Londra’da Ulaşım

Gerek ulaşımı, gerek tarihi dokusu gerekse müzeleri olsun zamanınızı iyi geçirmeniz durumunda dil eğitiminiz olduğu kadar kendinizi de geliştirme fırsatı sunacaktır sizlere.Şehirde ulaşım genellikle metro aracılığıyla, alternatif olarak otobüs aracılığıyla sağlanır. 24 saat boyunca akan hayatın karşılığını veren bir şehirdir.

Londra’da Konaklama

Konaklamaları okullarımızın sunmuş olduğu ve güvenilir olan aileler veya genç ve dinamik yapısı ile öğrenci yurtları aracığıyla sağlanır. İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin genellikle tercih ettiği konaklamalar bu şekildedir. Alternatif olarak hosteller veya paylaşımlı öğrenci evleri de değerlendirmeye değer seçenekler olabilir. Size sunulan kahvaltı veya kahvaltı+akşam yemeği öğünü seçenekleriyle sadece farklı bir ülkede konaklamakla kalmaz farklı yemek kültürlerini de öğrenebilirsiniz.

İngiltere’de Dil Eğitimi Programları

Okullarımızda eğitim almak isteyen öğrencilere sunulan; dil bilgisi, dil bilgisi+speaking, dil bilgisi+Ielts gibi farklı seçenekler sunmaktadır. İhtiyacınız olan veya uzmanlaşmak istediğiniz konuya ait programları danışmanlarımızla birlikte seçebilir, Genel İngilizce (24 saat) veya Yoğum İngilizce (30 saat) programlarına ait detaylı bilgileri profesyonel danışmanlarımız tarafından öğrenebilirsiniz. Danışmanlarımızdan bilgi alabilmeniz için iletişim kısmından bize ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer makaleler…

Genel Merkez

Büyük Bebek İnşirah Yokuşu No: 65 Bebek/Beşiktaş/İstanbul

E-Posta  

info@abaedu.com

Telefon 

0 (212) 287 86 06

Contact Us

11 + 7 =

Whatsapp

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

Aydınlatma Metnini okudum, e-posta adresimin bülten üyeliği kapsamında 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlenmesini ve e-posta almayı kabul ediyorum.

Aboneliğiniz başladı!

Pin It on Pinterest