fbpx
Ana sayfa » Yurtdışı Yaz Okulları » En İyi Yurtdışı Yaz Okulu Programları ve Sundukları İmkanlar

En İyi Yurtdışı Yaz Okulu Programları ve Sundukları İmkanlar

Yurtdışı yaz okulu programları, yaz aylarını iyi değerlendirmek için büyük bir fırsat. Okulların birçok kültürden insanı bir araya getirdiği kampüsleri…

14 Ocak 2019

En İyi Yurtdışı Yaz Okulu Programları ve Sundukları İmkanlar

Yurtdışı yaz okulu programları, yaz aylarını iyi değerlendirmek için büyük bir fırsat. Okulların birçok kültürden insanı bir araya getirdiği kampüsleri yeni arkadaşlıklar kurmayı ve farklı kültürleri tanımayı sağlıyor. Yurtdışı yaz okulu dil eğitimi görmenize, Avrupa ve Amerika’daki prestijli okullarda dersler alarak akademik anlamda ilerlemenize de yardımcı oluyor. Yurtdışındaki en iyi okulların sunduğu yaz okulu programları ve imkanlarına hep birlikte bakalım.

1. Brown University Yaz Okulları

Brown Üniversitesi’nin 1-4 haftalık periyotlardan oluşan yaz okulu programları oldukça çeşitli. Dil öğrenmek isteyenler için yoğun İngilizce eğitimi sunan okul, lise öğrencilerinin katılabileceği pre-college yaz okulu ile lise mezunları veya son sınıf öğrencilerinin katılabileceği üniversite seviyesinde derslerin verildiği Pre- Baccalaureate yaz okulu programı sunuyor. Sosyal konuların işlendiği Brown leadership institute programı, lise öğrencileri için oyunculuk eğitiminin verildiği TheatreBridge ve Playwrights Workshop, bilimsel konulara ilgi duyanlar için Sparks Science Fen yurtdışı yaz okulu ve haftalık spor kampları da bulunuyor.

2. Harvard University Yaz Okulu Programı

7-17 yaş arası öğrencilere yönelik olan yaz okulu programında verilen çeşitli üniversite dersleri öğrencilerin farklı konuları keşfederek akademik yönlerini geliştirmelerine katkıda bulunuyor. Derslikleri, kütüphanesi ve teknolojik laboratuvarları yanında yüzme havuzları ve spor tesisleri de bulunan üniversite eğlenceli bir tatil dönemi sunuyor. Ayrıca çok kültürlü yapısı ile Harvard, yeni arkadaşlıkların kurulması için oldukça uygun bir ortam.

3. University of California, Los Angeles (UCLA) Yaz Okulu

1919 yılından beri eğitim veren UCLA, dünyanın en başarılı üniversitelerinden biridir. Yurtdışı yaz okulu lise formatına uygun, çok çeşitli eğitimler hazırlayan okulda teknoloji ve sosyal bilimler gibi birçok alanda yoğun programlar mevcut. Kayıtları şubat ayında başlayan yaz okulu programları her yıl dünyanın dört bir yanından öğrencileri ağırlıyor.

4. Massachusetts Institute of Technology (MIT) Yaz Okulu

Dünyanın en iyi teknik üniversitesi kabul edilen MIT, farklı alanlarda yaz okulu programları düzenliyor. Women’s Technology Program (WTP) programı sadece kadın öğrencilere yönelik olup 5 hafta devam eden MIT Launch programında ise lise öğrencilerine girişimcilik eğitimi veriliyor. Lise öğrencilerine verilen bir diğer program ise Research Science Institute (RSI) programı.

5. London School of Economics (LSE) Yaz okulu

İngiltere’nin en iyi üniversitelerinden biri olan LSE yaz okulu üniversite öğrencilerine yönelik 3 haftalık periyotlardan oluşan 2 dönemlik programlar açıyor. Öğrenciler, lisans derslerinin verildiği bu program dahilinde aldıkları dersleri kendi okullarında da saydırabiliyor.

Kaynak

İlginizi çekebilecek diğer makaleler…

Genel Merkez

Büyük Bebek İnşirah Yokuşu No: 65 Bebek/Beşiktaş/İstanbul

E-Posta  

info@abaedu.com

Telefon 

0 (212) 287 86 06

Contact Us

3 + 13 =

Whatsapp

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

Aydınlatma Metnini okudum, e-posta adresimin bülten üyeliği kapsamında 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlenmesini ve e-posta almayı kabul ediyorum.

Aboneliğiniz başladı!

Pin It on Pinterest