fbpx
Ana sayfa » Eğitim » Computer Science Bölümünde En İyi 10 Üniversite

Computer Science Bölümünde En İyi 10 Üniversite

Computer Science ya da Türkçe adıyla Bilgisayar Bilimleri; son yıllarda hızla gelişen teknoloji ve inovasyonun da etkisiyle ön plana çıkan…

22 Eylül 2020

computer-science-bolumunde-en-iyi-10-universite

Computer Science ya da Türkçe adıyla Bilgisayar Bilimleri; son yıllarda hızla gelişen teknoloji ve inovasyonun da etkisiyle ön plana çıkan alanlardan biri olarak dikkat çekiyor. Yapay zeka, makine öğrenmesi, veri bilimi gibi alanların da devreye girmesiyle birlikte önem kazanan alan, 21. Yüzyılın en önemli alanları arasında gösteriliyor. Dünya genelinde pek çok üniversite Computer Science alanında eğitim veriyor. Peki; bu alanda eğitim veren en iyi 10 üniversite hangileri? Birlikte göz atalım…

Computer Science: University of Oxford

Oxford Üniversitesi dünyanın en eski ikinci üniversitesi olma özelliğine sahip.  İngiltere’nin en büyük kütüphanesine sahip olan üniversite, 100’den fazla kütüphaneyi de bünyesinde barındırıyor. Teknoloji ve inovasyona büyük önem veren üniversite Computer Science bölümünde de dünyanın en iyileri arasında yer alıyor.

Stanford University

Stanford Üniversitesi yaklaşık 16 bin öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Üniversitede, 2.180 fakülte ve 1.800 doktora sonrası araştırmacı bulunuyor. Stanford Üniversitesi 18 disiplinlerarası araştırma enstitüsünü bünyesinde barındırıyor. Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük kampüslerinden birine sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

ETH Zurich

Federal Politeknik Okulu olarak 1855 yılında kurulan ETH Zurich; şu anda dünyanın en prestijli bilim ve teknoloji üniversiteleri arasında yer alıyor. ETH Zurich, Bilgisayar Bilimleri alanında en iyi eğitim veren ve ilk akla gelen okullardan biri…

Computer Science: MIT

Yaklaşık 11.000 lisans ve lisansüstü öğrenciye ev sahipliği yapan üniversitede, 1000’den fazla öğretim üyesi görev yapıyor. MIT, inovasyon ve girişimciliğe verdiği önemin yanı sıra; canlı kampüs yaşantısıyla dikkat çekiyor

University of Cambridge

1209 yılında kurulmuş olan Cambridge Üniversitesi, 800 yıllık tarihi ile dünyanın en eski dördüncü ve İngilizce eğitim veren dünyanın en eski ikinci üniversitesi olma özelliği taşıyor.

Carnegie Mellon University

Üniversite, 114 ülkeden 13 bin üzerinde öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Üniversite bünyesinde 1.400’den fazla fakülte bulunuyor. Tam 19 Nobel Ödülüne sahip üniversitenin, pek çok prestijli ödüle layık görüldüğü de biliniyor.

Imperial College London

İngiltere’nin önde gelen kurumlarından biri olarak kabul edilen üniversite dünya çapında da üne sahip… Yaklaşık 15 bin öğrenciye ve 8 bin personele ev sahipliği yapıyor. Covid-19 sürecinde aşı çalışmalarına verdikleri destekle adından sıkça söz ettiren Imperial College London, inovasyona da büyük önem veriyor.

Harvard University

Harvard Üniversitesi, Amerika Birleşik Devletleri’in en eski üniversitesi olma özelliğini taşıyor. Dünyanın en prestijli üniversitelerinden biri olarak kabul edilen Harvard Üniversitesi, dünyanın en büyük akademik kütüphanesine ev sahipliği yapıyor. Bilgisayar Bilimleri alanında en iyiler arasında yer alıyor.

Computer Science: Princeton University

Diğer üniversitelere oranla daha az sayıda öğrenciye ev sahipliği yapan Princeton Üniversitesi, yaklaşık 10 bin öğrenciyi bünyesinde barındırıyor. Uluslararası öğrenciler, lisans ve lisansüstü öğrencilerinin %12’sini oluşturuyor.

California Institute of Technology

Kısaca Caltech olarak anılan üniversite oldukça rekabetçi bir anlayışa ve zorlu bir kabul sürecine sahip olmasıyla biliniyor. Caltech hem üniversite bünyesinde hem de küresel anlamda yüksek bir araştırma çıktısına ve çok sayıda yüksek kaliteli tesise sahip…

Computer Science alanında daha fazla bilgi edinmek, yurt dışında üniversite okumak, geleceğin meslekleri, üniversitelere başvuru ve kabul koşulları gibi konularda detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz aba Yurt Dışı Eğitim web sitesini ziyaret edebilir, YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer makaleler…

Genel Merkez

Büyük Bebek İnşirah Yokuşu No: 65 Bebek/Beşiktaş/İstanbul

E-Posta  

info@abaedu.com

Telefon 

0 (212) 287 86 06

Contact Us

14 + 5 =

Whatsapp

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

Aydınlatma Metnini okudum, e-posta adresimin bülten üyeliği kapsamında 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlenmesini ve e-posta almayı kabul ediyorum.

Aboneliğiniz başladı!

Pin It on Pinterest