AP Sınavı Hakkında İlginç Bilgiler 📌

Öğrencilerin gerçekten AP sınavı için ne kadar çalıştığını hiç merak ettiniz mi? Ya da sınav günü öğrencilerin yaşadığı ilginç olayları? Bütün bir sıkı çalışıp iddialı şekilde sınav yerine gelen ve hesap makinesini evde unutan öğrencilerin sayısı az değildir. Öğrencilerin AP Sınavı öncesinde ne yapması gerektiğini bir kez daha hatırlamak için bu yazımıza mutlaka göz atın!

5 öğrenciden 2’si: “Keşke daha fazla çalışsaydım”

2017 yılı verilerine göre, AP sınavı hakkında pek çok ilginç bilgi ortaya çıkıyor. Gelin en ilginç olanlara birlikte bakalım:

  • En çok girilen AP sınavları: English Language, US History, English Literature, US Government & Politics ve Calculus AB.
  • 5 öğrenciden 2’si, “keşke daha fazla çalışsaydım” dedi. Öğrenciler özellikle çıkmış sorulara göz atmadığı için pişman oldu.

AP Sınavı

AP Sınavına gelirken en çok unutulanlar

Sınav yerine gelen öğrencilerin %10’u kalem getirmedi. Bu da yılda 200.000’in üzerinde öğrencinin AP sınavı için en gerekli malzemeyi unuttuğu anlamına geliyor. Kalemsiz, sınava girmek söz konusu bile olamaz. Bazı sınavlar bilgisayar üzerinden yapılsa da, hemen hemen her sınavda kalem gerekir.

Sınav yerine gelen öğrencilerin %39’u atıştırmalık bir şeyler getirmedi. Sadece bir şey getirenlerin %15’i ise daha fazla getirseydim, dedi. Sınavdan bahsederken, atıştırmalık konusunun bu kadar önem kazanmasını anlamsız buluyor olabilirsiniz. Ancak, sınav uzun sürüyor ve mideniz kazınırken sorulara odaklanmak hiç kolay değil.

Hesap makinesine ihtiyacı olan öğrencilerin %15’i getirmeyi unuttu. Getirilen hesap makinelerinin %5’inin sınav sırasında pili bitti. Calculus sınavına giriyorsanız, hesap makinesine kesinlikle ihtiyacınız var. Hem doğru cevaba ulaşmak hem de zaman kazanmak için sınav gününe hazırlan hesap makinenizi, asla unutmayacağınız bir yere koyun ki, sabah heyecanıyla gözünüzden kaçmasın.

Öğrencilerin %11’i yanında saat getirmeyi unuttu. Yanınızda saat getirdiğiniz zaman, sınavda zamanınızı çok daha iyi yönetebilirsiniz. Hangi soruya ne kadar zaman ayırmanız gerektiğini belirlemek için kaç dakikanız kaldığını bilmeniz gerekiyor. Bu nedenle siz siz olun, sınava giderken yanınıza mutlaka ses çıkarmayan bir kol saati alın.

Sınava gelmeden önce öğrencilerin çoğu kahvaltı yapmıştı. Yalnızca %9’u hiçbir şey yemeden geldiğini söyledi. Öğrencilerin %17’si sınav sabahı için alarm kurmamış da olsa, yalnızca %2’si sınava gecikti.

Share this post