fbpx
Ana sayfa » Blog » ABD’de Üniversite Erken Başvuruları Başladı!

ABD’de Üniversite Erken Başvuruları Başladı!

Dünyanın en iyi üniversitelerinde eğitim alarak, kariyerinize pek çok dünya vatandaşının önünde başlamak istiyor ve elbette bunun için Amerika Birleşik…

27 Eylül 2018

ABD’de üniversite

Dünyanın en iyi üniversitelerinde eğitim alarak, kariyerinize pek çok dünya vatandaşının önünde başlamak istiyor ve elbette bunun için Amerika Birleşik devletlerindeki dünyaca üne sahip üniversiteleri hedefliyorsunuz. Tabii bütün dünyadan talep gören bu üniversitelere erken kayıt avantajlarından faydalanarak ön sıralardan giriş yapabilirsiniz. Early action, yani erken kayıt her üniversite kayıt programında yer almaz ve bu kayıt türünden faydalanabilmek için rehberlik almanız gerekecektir. Biz size bu noktada hangi üniversitenin ne şekilde kayıt yaptığını ve erken kayıt işlemlerinin nasıl yapılacağı konularında rehberlik hizmeti veriyoruz. Amerika Birleşik Devletleri’nde birçok üniversite bu kayıt türünü kabul etmekle birlikte kritik zamanlamaları ve koşulları nedeniyle kimi öğrenciler bu avantajdan faydalanmayabilmektedir. 

Erken kayıt nedir? 

Early Action veya bizim tabirimizle erken kayıt, başvuru belgelerinin bedirler başvuru tarihinden önce teslim edilmesidir. Bu şekilde kayıt yaptıran öğrencilere, okula kabul edildikleri veya başvurularının reddedildiğine dair bilgi diğer öğrencilerden daha çabuk bulaşır. Değerlendirmeye önceden başvurmanın kabul durumunu etkilediğine dair resmi bir bilgi olmasa da, erken kayıt başvurusu yapanların istatistiksel olarak kabul oranlarının daha yüksek olduğu görülebilir.

Amerika’da eğitim neden önemlidir? 

Amerikan üniversiteleri, felsefeden teknolojiye kadar tüm eğitim branşlarında en yüksek kıymete sahip üniversitelerdir. Bu okullardan mezun olan öğrenciler, dünyanın herhangi bir yerinde kariyerlerine rahatlıkla devam edebilirken, elbette böyle bir okuldan mezun oldukları için ciddi bir dil avantajına sahip olurlar. Ayrıca, amerikan üniversitelerinden mezun olan öğrencilerin, sadece mesleki bakımdan öne çıkmaları değil, akademik olarak da saygınlık kazanmaları söz konusudur. Örneğin ülkemizde herhangi bir üniversitede öğretim görevlisi olmak isteyenler arasında Amerikan üniversitelerinden mezun olanlar elbette öne çıkmaktadır. 

Amerika’da, tüm lisans programlarında eğitim görebilmeniz mümkündür. Bu noktada Erken kayıt bir zorunluluk olmamakla birlikte, erken kayda bağlı danışmanlık hizmetlerini almanız tam olarak istediğiniz okula kayıt yaptırabilmenizi ciddi anlamda kolaylaştıracaktır. Hatta kimi okullara bu hizmeti almadan kayıt yaptırmanız oldukça zordur.

Başvuru koşulları nelerdir? 

Amerika’da üniversite eğitimi almak için öncelikli başvuru koşulu yabancı dil yeterlilik sınavıdır. Akademik düzeyde başvuru kriterleri değişiklik gösteriyor olsa da tüm üniversiteler Öncelikle yabancı dil yeterlilik sınavlarının gereksinimlerinin karşılanmasını ister. Ayrıca neredeyse tüm okullar SAT akademik sınavlarının da sonuçlarını talep eder. Amerikan üniversitelerinde yabancı dil yeterliliği bakımından IELTS ve TOEFL da kimi durumlarda geçerli olabilmektedir. Hatta kim okul var hem SAT ilgili branşlarından başarılı olmak hem de belirlenen puan seviyesinde TOEFL veya IELTS başörtüsü göstermeyi zorunlu tutar. Bunun yanında ACT gibi yeterlilikleri arayan okullar da söz konusudur. 

Başvurunun bir diğer kriteri, portfolyo hazırlanmasıdır. Erken kayıt döneminde, tüm bilgi ve evrakların portfolyo ile birlikte teslim edilmesi erken kaydın tamamlanmasının sağlayacaktır.

Vakit kaybetmeyin, hemen harekete geçin 

Yurtdışında eğitim almak ve Amerikan üniversitelerinin birinden mezun olarak dünya standartlarında bir diplomaya sahip olmak istiyorsanız acele edin. Unutmayın ki Amerika’daki üniversiteler belli kontenjanlarda öğrenci kabul etmekle beraber dünyanın her tarafından başvuru alırlar. Erken kayıt Bu anlamda büyük bir avantaj elde etmenizi sağlayacaktır. Öncelikle okulları ne kadar istekli olduğunuzu gösterebilir ve öncelikle ele alınacak başvurulardan bir tanesi olabilirsiniz. Yalnız bu noktada; bu işlemleri alanında deneyimi olmayan kişi ve kurumların yapamayacağını biliyor olmanız gerekir. Okullarla doğrudan bağlantı halinde olmak, gereksinimleri bilmek ve konu hakkında deneyimli olmak zorunluluk arz eder. Dolayısıyla bireysel olarak bu başvuruları yapabilmek çok kolay değildir. Bizim hizmetlerimiz sayesinde, birliğimiz danışmanlık hizmeti kapsamında erken kayıt ve normal kayıt başvurularınızda sorunsuz süreçler elde edersiniz. Şimdi bizimle iletişime geçin, geleceğinizi birlikte planlayalım.

İlginizi çekebilecek diğer makaleler…

Genel Merkez

Büyük Bebek İnşirah Yokuşu No: 65 Bebek/Beşiktaş/İstanbul

E-Posta  

info@abaedu.com

Telefon 

0 (212) 287 86 06

Contact Us

1 + 4 =

Whatsapp

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

Aydınlatma Metnini okudum, e-posta adresimin bülten üyeliği kapsamında 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlenmesini ve e-posta almayı kabul ediyorum.

Aboneliğiniz başladı!

Pin It on Pinterest